Powielają kłamstwa na temat Marszu Niepodległości - CNN, ale nie tylko. Jest reakcja MSZ

/ Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

11 listopada ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Przez lewicowe media, nawet rodziny z malutkimi dziećmi, zostały nazwane... „nazistami". Kłamstwa na ten temat powielają media zagraniczne, wśród nich CNN. Do sprawy odniosło się MSZ.

W dniu 11 listopada br. w Warszawie zorganizowano cykliczny Marsz Niepodległości, w którym tysiące uczestniczących w nim osób mogły – pokojowo – dać wyraz swoim patriotycznym uczuciom. Marsz był wielkim świętem Polaków, różniących się w swoich poglądach, ale jednoczących się wokół wspólnych wartości: wolności i wierności Niepodległej Ojczyźnie

– pisze Ministerstwo Spraw Zagranicznych w komunikacie.

MSZ uważa, że przypisywanie temu wydarzeniu jako dominujących elementów, które miały charakter wyłącznie incydentalny, jest nieuprawnione.

CZYTAJ WIĘCEJ: Skandaliczne słowa byłego współpracownika Hillary Clinton. „60 tys. nazistów maszerowało przez Warszawę”

Jednocześnie przypominamy, że polskie władze zdecydowanie potępiają poglądy bazujące na ideach rasistowskich, antysemickich i ksenofobicznych. Z tego względu MSZ sprzeciwiło się m.in. wizycie w Polsce pana Richarda B. Spencera – czytamy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Lewicowym mediom przeszkadza patriotyzm? Tak kłamali o Marszu Niepodległości

O Marszu Niepodległości postanowiło napisać CNN. Nie było zdziwienia. Jak czytamy „skrajnie prawicowe marsze od kilku lat zakłócają obchody Święta Niepodległości w Polsce”.

Biali nacjonaliści zakłócili obchody Święta Niepodległości. Demonstranci nieśli banery z napisami: "Biała Europa, Europa musi być biała" i "Módlmy się za islamski holokaust". Szacuje się, że około 60 tys. protestujących wzięło udział w manifestacji. W dniu Narodowego Święta Niepodległości w Polsce powinno się świętować odrodzenie Polski w 1918 r, ale świętowanie jest zakłócane od kilku lat, przez skrajnie prawicowe marsze

– czytamy w "paskach" na filmie udostępnionym przez CNN.

 CZYTAJ WIĘCEJ: Tak się tworzy fake news. Telewizja oskarżona o „ustawkę” z muzułmanami. WIDEO

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, CNN, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Papież o sensie sprawiedliwości

/ archiwum GP

  

Papież Franciszek powiedział w środę, że "w życiu sprawiedliwość nie rozwiązuje wszystkiego", a zwłaszcza tam, gdzie trzeba położyć kres złu. Potrzebne jest przebaczenie i zastąpienie "prawa odwetu prawem miłości" - mówił papież w czasie audiencji generalnej.

W katechezie podczas spotkania z prawie 30 tys. wiernych na placu Świętego Piotra Franciszek analizował słowa "jako i my odpuszczamy naszym winowajcom" z modlitwy "Ojcze nasz".

"Jezus wnosi do relacji między ludźmi siłę przebaczenia. W życiu sprawiedliwość nie rozwiązuje wszystkiego. Zwłaszcza tam, gdzie trzeba położyć kres złu, ktoś musi miłować więcej niż należy, by rozpocząć dzieje łaski"

- wyjaśniał.

Jak dodał, "zło zna zemstę, a jeśli się tego nie przerwie, grozi tym, że rozleje się ono dusząc cały świat".

"Zgodnie z prawem odwetu, +odwzajemnię ci się tym, co ty mnie wyrządziłeś+" - przypomniał. "Jezus zastępuje to prawem miłości: to, co Bóg mi uczynił, ja oddaję tobie" - podkreślił.

Franciszek zachęcił wiernych do refleksji nad tym, czy są zdolni do tego, by przebaczać. Zaznaczył, że często słyszy ludzi mówiących: "Nigdy nie wybaczę tego, co mi zrobili". "Ale jeśli nie przebaczysz, Bóg ci nie wybaczy, zamykasz drzwi. Pomyślmy, czy potrafimy wybaczyć, czy też nie przebaczamy" - zachęcał.

Papież wskazywał, że każdy chrześcijanin ma łaskę przebaczenia i tego, by "napisać historię dobra w życiu swoich braci, szczególnie tych, którzy zrobili coś złego i błędnego". "Słowem, uściskiem, uśmiechem możemy przekazać innym to, co otrzymaliśmy najcenniejszego: przebaczenie" - powiedział.

Zwracając się do Polaków, Franciszek podkreślił: "Nasze serca przenika dźwięk rezurekcyjnych dzwonów. Przypominają nam one, że Chrystus umarł, zmartwychwstał, żyje, jest obecny w nas i w swoim Kościele. Wzywają nas, byśmy z odwagą apostołów głosili wszystkim tę radosną wieść o Jego zmartwychwstaniu".

"Niech świadectwo wiary umocni naszych braci, obudzi serca wątpiących i pomoże im odnaleźć i spotkać Chrystusa"- dodał papież.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl