Powielają kłamstwa na temat Marszu Niepodległości - CNN, ale nie tylko. Jest reakcja MSZ

/ Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

11 listopada ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Przez lewicowe media, nawet rodziny z malutkimi dziećmi, zostały nazwane... „nazistami". Kłamstwa na ten temat powielają media zagraniczne, wśród nich CNN. Do sprawy odniosło się MSZ.

W dniu 11 listopada br. w Warszawie zorganizowano cykliczny Marsz Niepodległości, w którym tysiące uczestniczących w nim osób mogły – pokojowo – dać wyraz swoim patriotycznym uczuciom. Marsz był wielkim świętem Polaków, różniących się w swoich poglądach, ale jednoczących się wokół wspólnych wartości: wolności i wierności Niepodległej Ojczyźnie

– pisze Ministerstwo Spraw Zagranicznych w komunikacie.

MSZ uważa, że przypisywanie temu wydarzeniu jako dominujących elementów, które miały charakter wyłącznie incydentalny, jest nieuprawnione.

CZYTAJ WIĘCEJ: Skandaliczne słowa byłego współpracownika Hillary Clinton. „60 tys. nazistów maszerowało przez Warszawę”

Jednocześnie przypominamy, że polskie władze zdecydowanie potępiają poglądy bazujące na ideach rasistowskich, antysemickich i ksenofobicznych. Z tego względu MSZ sprzeciwiło się m.in. wizycie w Polsce pana Richarda B. Spencera – czytamy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Lewicowym mediom przeszkadza patriotyzm? Tak kłamali o Marszu Niepodległości

O Marszu Niepodległości postanowiło napisać CNN. Nie było zdziwienia. Jak czytamy „skrajnie prawicowe marsze od kilku lat zakłócają obchody Święta Niepodległości w Polsce”.

Biali nacjonaliści zakłócili obchody Święta Niepodległości. Demonstranci nieśli banery z napisami: "Biała Europa, Europa musi być biała" i "Módlmy się za islamski holokaust". Szacuje się, że około 60 tys. protestujących wzięło udział w manifestacji. W dniu Narodowego Święta Niepodległości w Polsce powinno się świętować odrodzenie Polski w 1918 r, ale świętowanie jest zakłócane od kilku lat, przez skrajnie prawicowe marsze

– czytamy w "paskach" na filmie udostępnionym przez CNN.

 CZYTAJ WIĘCEJ: Tak się tworzy fake news. Telewizja oskarżona o „ustawkę” z muzułmanami. WIDEO

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, CNN, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowa Zelandia: bilans ofiar wulkanu wzrasta

Biała Wyspa / twitter.com/@bobbyJM_

  

Liczba ofiar śmiertelnych wybuchu wulkanu na Białej Wyspie w Nowej Zelandii wzrosła do ośmiu - poinformowała nowozelandzka policja. Dziewięć osób nadal uważa się za zaginione, ale najprawdopodobniej one także straciły życie.

Policja uściśliła, że w środę dwie osoby zmarły w szpitalach w Auckland i Hamilton. W klinikach nadal pozostaje 29 poszkodowanych w czasie wybuchu wulkanu; większość z nich ma poparzone ponad 70 proc. powierzchni ciała.

Wulkan wybuchł w poniedziałek, a w momencie erupcji na Białej Wyspie przebywało 47 osób, głównie z Australii (24 osoby), a także z USA (9 osób), Nowej Zelandii (5 osób), Niemiec (4 osoby), Chin (2 osoby), Wielkiej Brytanii (2) i Malezji (1 osoba).

Biała Wyspa z aktywnym wulkanem jest popularną atrakcją turystyczną i celem wycieczek, mimo intensywnej emisji gazów wulkanicznych i szkodliwości środowiska w okolicy krateru. Wyspa znajduje się około 50 km od wschodniego wybrzeża Wyspy Północnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl