W dniu 11 listopada br. w Warszawie zorganizowano cykliczny Marsz Niepodległości, w którym tysiące uczestniczących w nim osób mogły – pokojowo – dać wyraz swoim patriotycznym uczuciom. Marsz był wielkim świętem Polaków, różniących się w swoich poglądach, ale jednoczących się wokół wspólnych wartości: wolności i wierności Niepodległej Ojczyźnie

– pisze Ministerstwo Spraw Zagranicznych w komunikacie.

MSZ uważa, że przypisywanie temu wydarzeniu jako dominujących elementów, które miały charakter wyłącznie incydentalny, jest nieuprawnione.

CZYTAJ WIĘCEJ: Skandaliczne słowa byłego współpracownika Hillary Clinton. „60 tys. nazistów maszerowało przez Warszawę”

Jednocześnie przypominamy, że polskie władze zdecydowanie potępiają poglądy bazujące na ideach rasistowskich, antysemickich i ksenofobicznych. Z tego względu MSZ sprzeciwiło się m.in. wizycie w Polsce pana Richarda B. Spencera – czytamy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Lewicowym mediom przeszkadza patriotyzm? Tak kłamali o Marszu Niepodległości

O Marszu Niepodległości postanowiło napisać CNN. Nie było zdziwienia. Jak czytamy „skrajnie prawicowe marsze od kilku lat zakłócają obchody Święta Niepodległości w Polsce”.

Biali nacjonaliści zakłócili obchody Święta Niepodległości. Demonstranci nieśli banery z napisami: "Biała Europa, Europa musi być biała" i "Módlmy się za islamski holokaust". Szacuje się, że około 60 tys. protestujących wzięło udział w manifestacji. W dniu Narodowego Święta Niepodległości w Polsce powinno się świętować odrodzenie Polski w 1918 r, ale świętowanie jest zakłócane od kilku lat, przez skrajnie prawicowe marsze

– czytamy w "paskach" na filmie udostępnionym przez CNN.

 CZYTAJ WIĘCEJ: Tak się tworzy fake news. Telewizja oskarżona o „ustawkę” z muzułmanami. WIDEO