Kiedy Sejm zajmie się ustawami o KRS i SN? Jest szansa, że w przyszłym tygodniu

Jest szansa, by procedować nad projektami ustaw o KRS i SN na najbliższym posiedzeniu Sejmu - zapowiedział dziś szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Porozumienie w tej sprawie rysuje się już bardzo wyraźnie - dodał.

Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Z tego co wiem - (...) jest taka szansa, że już na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się w przyszłym tygodniu, te ustawy mogą być omawiane

 - powiedział Błaszczak, pytany w radiowej Jedynce o informacje, zgodnie z którymi doszło do porozumienia ws. sądownictwa.

Na uwagę, że było to zaskoczeniem, Błaszczak odparł: "rozmowy prowadzone przez premiera Kaczyńskiego z prezydentem Dudą były rozmowami, które dawały nadzieję na porozumienie".

Bardzo się cieszę z tego, że takie porozumienie się bardzo już wyraźnie rysuje

 - dodał, podkreślając, że reforma sprawiedliwości była "wspólnym zobowiązaniem".

Minister argumentował, że polski wymiar sprawiedliwości jest "chory", a przykładem tego jest warszawska afera reprywatyzacyjna.

Wymiar sprawiedliwości wymaga naprawy i to bardzo dobrze, że ta naprawa będzie dogłębna - powiedział.

W piątek po raz trzeci w sprawie sądownictwa spotkali się wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha i szef komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz. Po spotkaniu oznajmili, że zakończyli omawianie prezydenckich projektów ustaw ws. KRS i SN, a ich zdaniem ten materiał umożliwia skierowanie projektów do prac na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Najbliższe posiedzenie Sejmu odbędzie się 22-24 listopada.

O ustawy o KRS i SN pytany był Ryszard Czarnecki. Ocenił, że obie strony mają poczucie z tego zawartego jeszcze nieformalnie porozumienia.

To jest zwycięstwo obu stron. Myślę, że Polacy chcieli, aby na szczytach władzy panowała jednak harmonia, nawet jeżeli są różnice zdań

– mówił na antenie RMF FM.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Andrzej Duda #prezydent #rząd #kompromis #ustawa #sąd #KRS

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo