Afryka w UE! Marokańczycy urządzili piekło w centrum Brukseli. Ich drużyna wygrała z Wybrzeżem Kości Słoniowej

/ twitter.com/printscreen

  

Późnym wieczorem w sobotę na ulicach Brukseli kilkuset Marokańczyków rozpoczęło zamieszki. Grupa około 300 kibiców zaczęła podpalać samochody i niszczyć witryny sklepowe. W wyniku starć z policją rannych zostało ponad 20 funkcjonariuszy. Powód? Zwycięstwo nad zespołem z Wybrzeża Kości Słoniowej. W mediach krążą nagrania przedstawiające przerażający widok z centrum stolicy Belgii.

Kibice świętowali zwycięstwo marokańskiej drużyny piłki nożnej, która po raz pierwszy od dwudziestu lat awansowała do Mistrzostw Świata.

Późnym wieczorem "zabawa" około 300 Marokańczyków wymknęła się spod kontroli. Kibice niszczyli wszystko, co znalazło się na ich drodze. Wybijali witryny sklepowe, podpalali samochody, atakowali również funkcjonariuszy policji i strażaków, którzy zostali wezwani do ugaszenia płonących pojazdów.

Jak informuje Reuters, nikt z uczestników starć nie został aresztowany, ale minister spraw wewnętrznych Belgii powiedział, że trzeba pociągnąć do odpowiedzialności osoby, które wszczęły zamieszki. Uznał to zdarzenie za "nieakceptowalne".

W wyniku starć kibiców z policją rannych zostało 22 funkcjonariuszy

- podaje Reuters.

W Brukseli mieszka obecnie ponad 100 tys. Marokańczyków.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: reuters.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezesa PiS zapytano o przedterminowe wybory parlamentarne. „Pomarzyć każdemu wolno”

Jarosław Kaczyński / twitter.com/RadiowaJedynka screen

  

Bez względu na wynik wyborów rząd Zjednoczonej Prawicy będzie nadal rządził, bo jest większość parlamentarna. Opozycja zapowiada już, że jeśli Andrzej Duda przegra wybory prezydenckie, to konieczne są przedterminowe wybory parlamentarne. – Pomarzyć każdemu wolno – skwitował taką koncepcję w rozmowie z Katarzyną Gójską Jarosław Kaczyński.

Co może się stać, gdyby prezydent Andrzej Duda nie wygrał majowych wyborów? Opozycja mówi, że trzeba będzie rozpisać przedterminowe wybory parlamentarne.

Mogę powiedzieć tak: pomarzyć każdemu wolno, tego nie możemy zakazać. Natomiast takiej potrzeby ani w sensie konstytucyjnym, ani praktycznym nie ma. Przecież były rządy koabitacji i to nie raz w dziejach Polski, już nie mówiąc o dziejach innych państw i to nawet wtedy, kiedy rola prezydenta jest dużo mocniejsza w sensie konstytucyjnym niż w Polsce - mówię o Francji. Także to jest sytuacja taka, która teoretycznie może zaistnieć, tylko rzeczywiście będzie pewne utrudnienie w postaci osoby, która będzie utrudniała, psuła. Będzie taki prezydent-psuj - w razie takiego biegu wydarzeń

– powiedział Jarosław Kaczyński.

Według prezesa PiS taka sytuacja z punktu widzenia społeczeństwa będzie jeszcze bardziej trudna do przyjęcia niż to, co jest dzisiaj.

Bo ludzie są zmęczeni tymi ciągłymi kłótniami, ale jako żywo one nie są z naszego powodu. My jesteśmy gotowi prowadzić politykę na zasadzie merytorycznej, na zasadzie sporu o różnego rodzaju koncepcje i na zasadzie odnoszenia się do faktów, a nie jakiejś wymyślonej zupełnie rzeczywistości, np. rzeczywistości Polski, w której ograniczona jest demokracja, czy ograniczana jest wolność, bo niczego takiego nie ma, nawet cienia tego nie ma. Można takie rzeczy było znaleźć w Polsce za czasów rządów Platformy Obywatelskiej. Krótko mówiąc tutaj jest tak, że nasi przeciwnicy budują nadzieję swojego obozu. Ten obóz i ludzie z nim związani nie marzy o tym, by być w Pałacu Prezydenckim, ale by powróciły praktyki znane z tego ośmiolecia, przedtem znane, bo przecież bardzo podobne do praktyki rządów SLD. A PSL był zawsze

– mówił w rozmowie z Katarzyną Gójską na antenie radiowej Jedynki Jarosław Kaczyński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts