Prezes PiS dla Niezalezna.pl: Mam nadzieję, że z czasem wielu się przekona, iż Polska zmienia się na lepsze

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

redakcja

Kontakt z autorem

Wojciech Mucha

Dziennikarz, reporter i publicysta mediów związanych ze Strefą Wolnego Słowa (od 2011 r.).

Kontakt z autorem

  

– Tych, którzy myślą po polsku, mogą połączyć przedsięwzięcia o charakterze symbolicznym – powiedział portalowi Niezalezna.pl prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, zapytany, jaka inicjatywa może połączyć Polaków w stulecie odzyskania niepodległości.

Przedstawiciele PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło, a także marszałkowie sejmu i senatu, ministrowie oraz parlamentarzyści ugrupowania rządzącego uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości, które zorganizowano w Krakowie. Politycy wzięli udział w mszy św. w katedrze wawelskiej i złożyli kwiaty przy sarkofagach Lecha i Marii Kaczyńskich oraz marszałka Józefa Piłsudskiego.

Następnie delegacja udała się do hotelu Sheraton, gdzie przemówienie wygłosił prezes PiS.

Po wystąpieniu zapytaliśmy Jarosława Kaczyńskiego, jaka inicjatywa może połączyć Polaków w stulecie odzyskania niepodległości, które będziemy świętować w przyszłym roku. 

Tych, którzy myślą po polsku, mogą połączyć właśnie takie przedsięwzięcia o charakterze symbolicznym i związanym z naszym stuleciem. Na razie tyle 
– powiedział nam prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Mam nadzieję, że z czasem wielu Polaków się przekona, że to, co mówi opozycja, to jest oszustwo, bajka wymyślona do celów całkowicie partykularnych i nie mających nic wspólnego z interesem narodowym. Po prostu zobaczą, że Polska się zmienia i to zmienia się na lepsze i wyciągną z tego wnioski 
– dodał Jarosław Kaczyński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ponad 300 ofiar protestów w Iranie od połowy listopada

/ twitter.com / @Sainaraha

  

304 osoby zginęły w antyrządowych protestach w Iranie, które rozpoczęły się w połowie listopada - wynika z najnowszego, opublikowanego w poniedziałek raportu Amnesty International (AI), międzynarodowej organizacji pozarządowej broniącej praw człowieka.

Według AI irańskie władze przy użyciu "śmiercionośnej siły" tłumiły protesty w całym kraju. Irańskie siły bezpieczeństwa - jak twierdzi AI - kontynuują represje wobec uczestników protestów. Raport Amnesty International wspomina także o tysiącach rannych i aresztowanych.

Trwające od połowy listopada demonstracje w Iranie przeciwko reglamentacji paliwa i podwyżce jego cen przerodziły się w antyrządowe protesty, w których spłonęło co najmniej 100 banków i kilkadziesiąt innych obiektów. Władze w Iranie obwiniły za rozruchy "chuliganów" związanych z żyjącymi na emigracji Irańczykami i "zagranicznymi wrogami" - Stanami Zjednoczonymi, Izraelem i Arabią Saudyjską.

Władze w Teheranie odrzucają doniesienia o liczbie ofiar, publikowane za granicą i twierdzą, że są one "absolutnie fałszywe". Do tej pory potwierdziły śmierć jedynie pięciu osób: czterech funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, zabitych przez "uczestników zamieszek", i jednego cywila.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl