Prezes PiS dla Niezalezna.pl: Mam nadzieję, że z czasem wielu się przekona, iż Polska zmienia się na lepsze

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

redakcja

Kontakt z autorem

Wojciech Mucha

Dziennikarz, reporter i publicysta mediów związanych ze Strefą Wolnego Słowa (od 2011 r.).

Kontakt z autorem

  

– Tych, którzy myślą po polsku, mogą połączyć przedsięwzięcia o charakterze symbolicznym – powiedział portalowi Niezalezna.pl prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, zapytany, jaka inicjatywa może połączyć Polaków w stulecie odzyskania niepodległości.

Przedstawiciele PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło, a także marszałkowie sejmu i senatu, ministrowie oraz parlamentarzyści ugrupowania rządzącego uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości, które zorganizowano w Krakowie. Politycy wzięli udział w mszy św. w katedrze wawelskiej i złożyli kwiaty przy sarkofagach Lecha i Marii Kaczyńskich oraz marszałka Józefa Piłsudskiego.

Następnie delegacja udała się do hotelu Sheraton, gdzie przemówienie wygłosił prezes PiS.

Po wystąpieniu zapytaliśmy Jarosława Kaczyńskiego, jaka inicjatywa może połączyć Polaków w stulecie odzyskania niepodległości, które będziemy świętować w przyszłym roku. 

Tych, którzy myślą po polsku, mogą połączyć właśnie takie przedsięwzięcia o charakterze symbolicznym i związanym z naszym stuleciem. Na razie tyle 
– powiedział nam prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Mam nadzieję, że z czasem wielu Polaków się przekona, że to, co mówi opozycja, to jest oszustwo, bajka wymyślona do celów całkowicie partykularnych i nie mających nic wspólnego z interesem narodowym. Po prostu zobaczą, że Polska się zmienia i to zmienia się na lepsze i wyciągną z tego wnioski 
– dodał Jarosław Kaczyński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Opozycjonista aresztowany dwa razy

zdjęcie ilustracyjne / https://vk.com/ilya_yashin

  

Jeden z liderów opozycji demokratycznej w Rosji Ilja Jaszyn został dziś ponownie zatrzymany, gdy wychodził z moskiewskiego aresztu po odbyciu kary 10 dni pozbawienia wolności. Przewieziono go na komendę policji. W poniedziałek ma stanąć przed sądem.

Jaszynowi, którego wcześniej nie dopuszczono do udziału we wrześniowych wyborach do Moskiewskiej Rady Miejskiej, postawiono zarzut nawoływania do uczestnictwa w nieuzgodnionych ze stołecznymi władzami akcjach 18 i 19 lipca, tj. manifestacjach poparcia dla niezależnych kandydatów do legislatury Moskwy.

W niedzielę opozycjoniście zakończyła się kara za naruszenie przepisu o organizacji masowych zgromadzeń bez uzgodnienia z władzami. Chodzi o tweet, w którym namawiał do udziału w demonstracji 27 lipca.

Jest to już trzecie zatrzymanie Jaszyna w ciągu trzech tygodni. Odbył on już dwie kary po 10 dni pozbawienia wolności.

W 2017 roku Jaszyn, dawny współpracownik Borysa Niemcowa, został wybrany na burmistrza rejonu (dzielnicy) krasnosielskiego w Moskwie. W wyniku tamtych wyborów lokalnych mandaty radnych w różnych rejonach Moskwy zdobyło łącznie ponad 200 kandydatów opozycji, co było oceniane jako jej sukces.

W wypadku wyborów do Moskiewskiej Rady Miejskiej stołeczna komisja wyborcza uniemożliwiła ubieganie się o mandat 57 niezależnym kandydatom, w tym czołowym politykom opozycji, przeważnie wskazując na nieprawidłowości w podpisach poparcia dla kandydatów.

Pod koniec lipca i na początku sierpnia w Moskwie doszło do kilku dużych demonstracji w obronie wolnych wyborów. Według opozycji w legalnej manifestacji 10 sierpnia uczestniczyło ponad 50 tys. osób. Była to najliczniejsza akcja protestu zorganizowana w Moskwie przez opozycję w ciągu ostatnich ośmiu lat, mimo tego że większość jej liderów została wcześniej zatrzymana.

Podczas tamtej manifestacji i dwóch poprzednich - 27 lipca i 3 sierpnia - w stolicy Rosji zatrzymano łącznie ponad 2,4 tys. osób. Opozycja zapowiedziała kolejne demonstracje.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl