Marsz Niepodległości 2017 idzie ulicami Warszawy - TRANSMISJA

Udostępnij

Punktualnie o godzinie 15:00 wyruszy ulicami Warszawy tegoroczny Marsz Niepodległości idący pod hasłem "My chcemy Boga". Uczestnicy przejdą od ronda Dmowskiego, przez Aleje Jerozolimskie, Most Poniatowskiego i Wybrzeże Szczecińskie na błonia PGE Narodowego, gdzie odbędą się okolicznościowe wystąpienia i koncert.

Marsz poprzedziła msza świeta o godz. 12:00 w kościele pw. św. Barbary na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Od 14:00 na rondzie Dmowskiego trwały przemowy uczestników wydarzenia oraz występy grup muzycznych, a o 15:00 Marsz ruszył wzdłuż Alei Jerozolimskich. Celem Marszu są błonia PGE Narodowego, gdzie odbędą się okolicznościowe przemówienia oraz koncerty, na których wystąpią Basti&Klipo, Karat i Irydion

Wielu uczestników ma na ramionach opaski, często z kotwicą Polski Walczącej. Wznoszone są okrzyki "Bóg, honor, ojczyzna"; trwają też przemówienia organizatorów marszu i gości z zagranicy m.in. z Hiszpanii, a także z Włoch, którzy podkreślali znaczenie i wartość patriotyzmu dla państwa.

W wielu bocznych uliczkach dookoła ronda Dmowskiego znajdują się znaczne siły policji, które zabezpieczają marsz. Jak podaje warszawska policja, wstrzymany jest ruch pojazdów w al. Jerozolimskich - od ul. E. Plater do ronda de Gaulle'a. Zamkniętych jest także wiele okolicznych ulic.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts