Tusk pojawił się na Placu Piłsudskiego. Były szef Platformy został wygwizdany!

Donald Tusk, jako przedstawiciel instytucji unijnych, z okazji Święta Niepodległości, złożył wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Polacy obecni na Placu Piłsudskiego, na obecność przewodniczącego Rady Europejskiej, zareagowali buczeniem i gwizdaniem.

twitter.com

Przypomnijmy, że prezydent Andrzej Duda –  jak co roku – wystosował zaproszenie na uroczystość Święta Niepodległości do wszystkich byłych prezydentów i byłych premierów. W tym roku obecny przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, przyjął zaproszenie po raz pierwszy.

Przyjechał do Warszawy i wykorzystał okazję do politycznych ataków.

Święto Niepodległości było, jest i będzie świętem wszystkich Polaków; żaden polityk w Polsce nie ma i nie będzie miał monopolu na patriotyzm. (...) Dlatego przyjechałem po to, żeby powiedzieć wszystkim pozytywnie myślącym rodakom: nie jesteście sami, jest nas bardzo dużo, a wasza osobista, każdej i każdego z was osobista niepodległość jest najlepszą gwarancją niepodległości naszej ojczyzny – powiedział dziś rano Donald Tusk.

Przed Grobem Nieznanego Żołnierza, w imieniu instytucji unijnych wieńce złożyli: szef RE, były premier Donald Tusk oraz wiceszef PE Ryszard Czarnecki.

Składaniu wieńca przez Donalda Tuska towarzyszyły gwizdy i buczenie.

Warszawa przywitała Tuska tak, jak na to zasłużył pic.twitter.com/AfyXs6YiIw

— ZielonaGąska (@ZielonaGaska) 11 listopada 2017

 Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

 

#Święto Niepodległości #11 listopada #Plac Piłsudskiego #Grób Nieznanego Żołnierza #Donald Tusk

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo