Przyjaciele z Węgier

  

Tak jak w ostatnich sześciu latach na zaproszenie klubów „Gazety Polskiej” przybędzie do Krakowa na obchody Narodowego Święta Niepodległości kilkusetosobowa grupa naszych przyjaciół z Węgier. 10 listopada nasi goście będą uczestniczyli we mszy św. w archikatedrze wawelskiej w intencji śp. Lecha i Marii Kaczyńskich oraz wszystkich ofiar tragedii smoleńskiej.

To tradycja zapoczątkowana naszym Wielkim Wyjazdem na Węgry w 2012 r., z okazji węgierskiego święta narodowego. Pojechaliśmy do Budapesztu, aby zademonstrować przyjaźń i poparcie dla Węgrów oraz polityki premiera Viktora Orbána. Kilka miesięcy później to oni przyjechali do Warszawy, aby z nami obchodzić nasze Święto Niepodległości. Do dzisiaj ze wstydem przypominam sobie prowokację policji podczas Marszu Niepodległości. Pamiętam naszych przerażonych gości, którzy nie rozumieli, dlaczego policjanci ubrani jak na wojnę używali w stosunku do uczestników gazu łzawiącego. Otoczona przez policję na ul. Marszałkowskiej grupa kilkuset Węgrów nie miała żadnej możliwości ucieczki, a przecież wśród nich były dzieci i osoby w podeszłym wieku. Warto o tym pamiętać i przypominać totalnej opozycji sprawki ich kumpli wtedy rządzących.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts