Wjechał w grupę ludzi. Ranni uczniowie z Chin

/ pixabay.pl

  

Pojazd wjechał w grupę ludzi przed szkołą handlową w Blagnac koło Tuluzy – informuje na swym portalu telewizja BFM.

Rannych zostało trzech chińskich uczniów, w tym dwóch ciężko.

Według BFM kierowca został zatrzymany. Przyznał, że celowo wjechał w grupę ludzi.

Kierowcą jest 28-letni mężczyzna, notowany za drobne wykroczenia - informuje Reuters, powołując się na źródła policyjne.

Regionalna gazeta "La Depeche" pisze, że policja nie traktuje tego, co się stało, jako atak terrorystyczny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Śp. Kornel Morawiecki i Edward Mosberg laureatami nagrody "Nowego Państwa"

/ Marcin Pegaz/Gazeta Polska; Arkadiusz Ławrywianiec/ Gazeta Polska

  

Laureatami Nagrody Grzegorza I Wielkiego, przyznawanej przez miesięcznik "Niezależna Gazeta Polska - Nowe Państwo" za rok 2019, zostali: pośmiertnie śp. Kornel Morawiecki oraz Edward Mosberg.

Zmarły 30 września 2019 r. Kornel Morawiecki - legenda antykomunistycznego podziemia, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej - nagrodzony został za bezkompromisową walkę o prawdę i wolność.

Edwarda Mosberga - polskiego Żyda ocalonego z Holokaustu - uhonorowano zaś za odważne głoszenie prawdy o II wojnie światowej. "Za Holokaust obwiniam naród niemiecki. Gdyby Niemcy nie głosowali na Hitlera, to nie byłoby nazistów, obozów koncentracyjnych, obozów zagłady, które Niemcy stworzyli na terenie Polski. Gdyby Niemcy nie głosowali wtedy za Hitlerem, nie byłoby tego wszystkiego" - mówił niedawno Mosberg.

W poprzednich latach laureatami Nagrody im. św. Grzegorza I Wielkiego byli m.in. Antoni Macierewicz, Krzysztof Wyszkowski, Jan Olszewski, Sławomir Cenckiewicz, Andrzej Gwiazda i Ryszard Legutko.

Redaktor naczelną miesięcznika "Niezależna Gazeta Polska - Nowe Państwo" jest Katarzyna Gójska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts