Miller nie przyjął zaproszenia prezydenta na obchody 11 listopada. Co powstrzymało byłego premiera?

/ Adrian Grycuk/Wikimedia Commons

  

Prezydent Andrzej Duda zaprosił wszystkich byłych prezydentów i premierów na obchody Święta Niepodległości. Wiadomo już, że zaproszenie przyjął Donald Tusk. Z kolei inny były premier, Leszek Miller "nie mógł" skorzystać z zaproszenia. Powodem ma być wyjazd do Stanów Zjednoczonych.

Według Polskiej Agencji Prasowej prezydent Andrzej Duda zaprosił wszystkich byłych prezydentów i premierów na obchody Święta Niepodległości.

Jak już informowaliśmy, zaproszenie przyjął szef Rady Europejskiej. To oznacza, że Donald Tusk pojawi się w sobotę w Warszawie.

CZYTAJ WIĘCEJ: 11 listopada bez nominacji generalskich, ale za to z Tuskiem! Byłego szefa PO zaprosił Andrzej Duda

Zaproszenia prezydenta na obchody Święta Niepodległości nie przyjął były szef SLD Leszek Miller, który powód swojej nieobecności opisał na Twitterze.

- Prezydent Duda zaprasza b. prezydentów i premierów na coroczne uroczystości 3 maja i 11 listopada. Niestety, nie mogę skorzystać z zaproszenia. Jutro rano wylatuję do USA - napisał były premier.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kokaina w skrzyniach z bananami

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Blisko 76 kg kokainy o wartości około 5 mln lewów (2,5 mln euro) odkryła bułgarska policja w dużej partii bananów z Ekwadoru. Kontenery z podejrzanym ładunkiem przybyły do portu w Burgas pod koniec lipca i miały trafić do magazynu owoców i warzyw.

Statek handlowy przybył do portu Burgas z Ekwadoru, po drodze zatrzymywał się we Włoszech. Na jego pokładzie było 19 kontenerów z bananami, ułożonych w 20 tys. kartonowych pudeł.

Narkotyki znaleziono w czterech z nich przed transportem do magazynów. Wcześniej 3 tys. pudeł przetransportowano do Rumunii. Nie wiadomo, czy w nich były tylko banany.

Przedstawiciel policji w Burgas poinformował, że obecnie trwa kontrola wszystkich czterech krajowych magazynów należących do importera.

Według prokuratury szacunkowa wartość przejętej kokainy wynosi 5 mln lewów, ale po podzieleniu na mniejsze dawki w celu sprzedaży na ulicy wartość byłaby o wiele wyższa. W sprawie prowadzone jest dochodzenie, ale dotąd nie ma zatrzymanych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl