Andrzej Duda: nie widzę powodów do ujawniania aneksu do raportu WSI

- Nie widzę powodów do ujawniania aneksu do raportu z likwidacji WSI - powiedział prezydent Andrzej Duda. Zadeklarował, że zna treść tego aneksu, który powinien znajdować się również w dyspozycji odpowiednich służb.

Andrzej Duda
Fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Prezydent, który dziś był gościem programu "Poranek Siódma9" emitowanego na antenie rozgłośni katolickich, pytany, czy zna treść aneksu z raportu z likwidacji WSI i czy jest szansa, że ten aneks zostanie ujawniony, odpowiedział, że zna jego treść.

- Nie widzę powodu, dla którego miałby być ten aneks ujawniony do dyspozycji publicznej

 - oświadczył Andrzej Duda.

- Jeżeli służby, czy inne podmioty, czy inne organa państwa, które są do tego uprawnione, chcą się zapoznać z tym aneksem, to zwracam uwagę na treść ustawy - nie jest to jedyny egzemplarz aneksu - ten, który znajduje się w gestii prezydenta RP. Także rząd swego czasu otrzymał ten aneks

 - dodał.

Prezydent podkreślił, że materiały - na podstawie których aneks został przygotowany - powinny się znajdować w dyspozycji odpowiednich służb.

- Kiedyś były one tutaj w BBN, ale za czasów rządów PO zostały stąd zabrane prawie siłą i dzisiaj jak sądzę znajdują się gdzieś w archiwach służb, więc również i służby powinny mieć do nich dostęp. Jeżeli nie mają, to powinny być prowadzone tutaj odpowiednie postępowania i poszukiwanie tych, którzy są winni, że tych dokumentów nie ma

- zaznaczył Andrzej Duda.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#aneks WSI #prezydent #Andrzej Duda #WSI #aneks

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo