„Major” pisze do wicepremiera. Ostrzega go przed „układem wrocławskim”

Waldemar "Major" Fydrych / screen Telewizja Republika

  

Lider "Pomarańczowej Alternatywy", Waldemar "Major" Fydrych napisał list otwarty do przewodniczącego partii Porozumienie, Jarosława Gowina. Przedstawił on w nim postać Jarosława Obremskiego, kandydata na prezydenta Wrocławia proponowanego przez Gowina, jako osobę związaną z tzw. układem wrocławskim. Poniżej przytaczamy całą treść listu.

Szanowny Panie Przewodniczący,

Piszę do Pana list otwarty, ponieważ kwestia, którą poruszam dotyczy kluczowej sprawy publicznej, jaką jest jakość kandydatów wystawianych przez ugrupowania polityczne w najbliższych wyborach samorządowych. Z wielu źródeł powziąłem informację, iż jako kandydata na prezydenta Wrocławia proponuje Pan senatora Jarosława Obremskiego, postać bardzo mi znaną, i to niestety od nienajlepszej strony. Jednocześnie twierdzę, iż jego kandydatura jest przeciwieństwem „dobrej zmiany”, której to miasto tak bardzo potrzebuje.

Otóż trzeba wiedzieć, iż od 1990 roku Wrocławiem rządzi ten sam układ interesów, tak zwany „układ wrocławski”, którego senator Obremski jest częścią. Układ ten, który ma źródła w prezydenturze Bogdana Zdrojewskiego, został przejęty i wzmocniony za prezydentury Rafała Dutkiewicza. Senator Obremski w latach 1998–2001 zajmował stanowisko przewodniczącego wrocławskiej rady miejskiej, a w latach 2001–2011 był wiceprezydentem Wrocławia. Jest też można by rzec swoistym turystą politycznym: należał kolejno do Partii Konserwatywnej, Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego i Platformy Obywatelskiej. Tę ostatnią opuścił nie dalej jak w styczniu 2009 roku na rzecz Rafała Dutkiewicza, który wówczas wszedł w konflikt z PO. W nagrodę w wyborach w 2011 roku został kandydatem do Senatu z listy współtworzonego przez Rafała Dutkiewicza ruchu Unia Prezydentów – Obywatele do Senatu i jako jedyny kandydat ruchu został wybrany. Będąc w Senacie związał się z kolejnym „dutkiewiczowym” tworem, a mianowicie stowarzyszeniem Obywatelski Dolny Śląsk, które w wyborach samorządowych w 2010 roku wystartowało m.in. do sejmiku jako Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Dutkiewicza.

Jego obecny romans z koalicją rządzącą i przyjaźń z Pańskim ugrupowaniem to nic innego jak kolejna próba turystyki politycznej mająca na celu zagwarantowanie przetrwania „układu wrocławskiego” dla dobra Królika i jego przyjaciół. Występując jako kandydat na prezydenta Wrocławia z ramienia obozu „dobrej zmiany”, senator Obremski nie jest „żadną zmianą”, jest natomiast polisą ubezpieczeniową dla ekipy, która wyprzedała i zadłużyła miasto, i winna być rozliczona wpierw przez wyborców, a następnie przez prawo.

Nie przypadkowo kandydatura Jarosława Obremskiego jest nagłaśniana we Wrocławiu przez życzliwe Rafałowi Dutkiewiczowi a tak nieprzychylne „dobrej zmianie” obozu rządzącego media z kapitałem niemieckim. Bowiem, Panie Przewodniczący, tu tylko chodzi o to, by cytując klasyka Andrzeja Rzeplińskiego, tak „zmienić wszystko, żeby wszystko pozostało po staremu”.

Szanowny Panie Przewodniczący, mam nadzieję, iż Zjednoczona Prawica będzie w stanie wyłonić z siebie bardziej wartościowego kandydata.

Z poważaniem,
Waldemar „Major” Fydrych

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Antysemickie napisy na kamienicach w Paryżu

Zdjęcie ilustracyjne / Google

  

Na dwóch kamienicach w XIV dzielnicy Paryża pojawiły się antysemickie napisy - poinformowała agencja AFP, nazajutrz po deklaracjach prezydenta Emmanuela Macrona o determinacji w walce z antysemityzmem.

Napisy "Brudny Żyd" oraz "Precz" i odwróconą swastykę, namalowane na drewnianej bramie budynku przy ulicy d'Alesia na południu stolicy, widział dziennikarz AFP, potwierdzając raport napisany na Twitterze przez znanego politologa Laurenta Bouveta.

Według kierownika pobliskiej piwiarni napisów "nie było tam jeszcze ostatniej nocy". Poinformował on, że policjanci "byli dziś rano" i przesłuchiwali jego oraz mieszkańców budynku.

Rano reporter AFP widział pracownika sąsiedniego sklepu, który zmazywał napisy na murze.

Około 50 m od tego miejsca na fasadzie domu umieszczono napis markerem "Brudny martwy Żyd", zaś w pobliżu na ławce przy przystanku autobusowym pojawił się napis "brudny Żyd" i narysowana odwrócona swastyka.

W środę na steli w "Ogrodzie pamięci" w miejscowości Champagne-au-Mont-d’Or w pobliżu Lyonu pojawiły się namalowane na czerwono antysemickie napisy i trzy swastyki. "Ogród pamięci" - miejsce, gdzie są rozsypane prochy zmarłych - znajduje się obok cmentarza katolickiego i można się do niego dostać zarówno przez cmentarz, jak i zewnętrzną drogą.

W ostatnich tygodniach w Paryżu pojawiło się wiele napisów i haseł antysemickich; szczególne oburzenie wywołało pomazanie swastykami wizerunków Simone Veil, byłej więźniarki Auschwitz, a następnie bardzo popularnej polityk, m.in. przewodniczącej Parlamentu Europejskiego, zmarłej w 2017 roku i pochowanej w Panteonie.

Media obiegło również zdjęcie graffiti o treści „Jude” na witrynie baru szybkiej obsługi sieci Bagelstein. Ukazały się też fotografie uczestników manifestacji „żółtych kamizelek” z napisami, oskarżającymi prezydenta Francji Emmanuela Macrona o to, że jest na usługach Rothschildów i rzekomego żydowskiego lobby.

Według ministra spraw wewnętrznych Francji Christophe'a Castanera w ubiegłym roku liczba incydentów antysemickich w kraju wzrosła o 74 proc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl