Pożar w siedzibie wywiadu zagranicznego Rosji! Media twierdzą, że płonął główny budynek

/ @ru_rbc \ Twitter.com

Olga Alehno

Szefowa działu „świat” w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W tygodniku „Gazeta Polska” kieruje działem „Światowa prasa o Polsce”.

Kontakt z autorem

  

W moskiewskiej dzielnicy Jasieniewo doszło dziś do pożaru w budynku, w którym według oficjalnych źródeł znajduje się „jeden z obiektów technicznych” Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji (SWR). Według nieoficjalnych danych, znajduje się tam siedziba główna SWR. 

Zapalił się jeden z obiektów technicznych SWR

- poinformował agencję RIA Novosti przedstawiciel wywiadu Siergiej Iwanow.

Według agencji Interfax, podczas pożaru stracono łączność z trzema osobami, które przypuszczalnie znajdowały się w piwnicy budynku. Dwie z nich później udało się uratować. Los trzeciego człowieka nie jest znany. Wszyscy, jak podaje agencja, byli członkami ekipy remontowej.

Ze słów źródła agencji RBK w rosyjskim Ministerstwie Sytuacji Nadzwyczajnych (MCzS), „w wyniku pożaru wyłączył się prąd, przestał działać system gaszenia pożarów, istniało zagrożenie przerzucenia się ognia na inne budynki”. Na miejsce wysłano 15 jednostek straży pożarnej.

Przypuszczalnie zapalił się kabel w kolektorze w piwnicy budynku. Pożarowi towarzyszył „gęsty dym”. Budynek został ewakuowany.

Ok. godz. 20 czasu lokalnego ogłoszono, że pożar udało się zgasić. Trwają poszukiwania jednej osoby.

Mimo iż oficjalne źródło podało, że do pożaru doszło w „budynku technicznym” SWR, jak pisała w 2016 r. gazeta elektroniczna „Wiesti”, w tym miejscu w dzielnicy Jasieniewo znajduje się siedziba główna Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Krótsze kolejki do lekarzy

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/StockSnap

  

Dzięki zniesieniu limitów na badanie rezonansem magnetycznym, tomografem komputerowym czy zabieg usunięcia zaćmy, kolejki pacjentów do tych usług radykalnie się zmniejszyły - informuje opolski NFZ.

Jak informuje opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, w ciągu ostatnich miesięcy m.in. dzięki zniesieniu limitów na niektóre usługi medyczne, kolejki pacjentów oczekujących na badanie rezonansem magnetycznym, tomografem komputerowym czy zabieg usunięcia zaćmy uległy radykalnemu skróceniu. Przy ocenie czasu oczekiwania porównano dane z marca i sierpnia tego roku.

Według danych przytaczanych przez NFZ statystyczny pacjent skierowany do badania rezonansem magnetycznym w województwie opolskim czeka na badanie około 50, zamiast 150 dni. Obecnie w placówkach województwa opolskiego czas oczekiwania na ten rodzaj badania jest najkrótszy w kraju.

Od marca kolejki na tomografię w regionie skróciły się do 12 dni i jest to kolejny najlepszy wynik w Polsce. Wcześniej w 11 dostępnych w województwie pracowniach na badanie to czekało się średnio prawie 70 dni.

Do tej pory na zabieg usunięcia zaćmy najdłużej oczekiwali pacjenci w województwie opolskim. Obecnie opolskie zajmuje 8. pozycję w kraju. W sześciu placówkach przeprowadzających operację czeka się średnio 253, zamiast 634 dni.

"Jeżeli chodzi o skrócenie terminów oczekiwań w kolejkach na te usługi, nasze województwo jest w ścisłej czołówce krajowej. Według różnych analiz, przy utrzymaniu takiego tempa w ciągu najbliższych kilku miesięcy kolejki do tomografu, rezonansu czy zabiegu zaćmy w naszym regionie przejdą do historii"

- powiedziała wicewojewoda opolski Violetta Porowska.

"Nawet w tej chwili można powiedzieć, że w przypadku operacji zaćmy czy wszczepieniu endoprotez informacje o czasach oczekiwania na zabieg są fikcją, bo - jak przyznają dyrektorzy naszych szpitali - wiele osób rejestruje się +na zapas+, a kiedy przychodzi termin operacji, rezygnują z zabiegu" - dodała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl