Pożar w siedzibie wywiadu zagranicznego Rosji! Media twierdzą, że płonął główny budynek

/ @ru_rbc \ Twitter.com

Olga Alehno

Szefowa działu „świat” w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W tygodniku „Gazeta Polska” kieruje działem „Światowa prasa o Polsce”.

Kontakt z autorem

  

W moskiewskiej dzielnicy Jasieniewo doszło dziś do pożaru w budynku, w którym według oficjalnych źródeł znajduje się „jeden z obiektów technicznych” Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji (SWR). Według nieoficjalnych danych, znajduje się tam siedziba główna SWR. 

Zapalił się jeden z obiektów technicznych SWR

- poinformował agencję RIA Novosti przedstawiciel wywiadu Siergiej Iwanow.

Według agencji Interfax, podczas pożaru stracono łączność z trzema osobami, które przypuszczalnie znajdowały się w piwnicy budynku. Dwie z nich później udało się uratować. Los trzeciego człowieka nie jest znany. Wszyscy, jak podaje agencja, byli członkami ekipy remontowej.

Ze słów źródła agencji RBK w rosyjskim Ministerstwie Sytuacji Nadzwyczajnych (MCzS), „w wyniku pożaru wyłączył się prąd, przestał działać system gaszenia pożarów, istniało zagrożenie przerzucenia się ognia na inne budynki”. Na miejsce wysłano 15 jednostek straży pożarnej.

Przypuszczalnie zapalił się kabel w kolektorze w piwnicy budynku. Pożarowi towarzyszył „gęsty dym”. Budynek został ewakuowany.

Ok. godz. 20 czasu lokalnego ogłoszono, że pożar udało się zgasić. Trwają poszukiwania jednej osoby.

Mimo iż oficjalne źródło podało, że do pożaru doszło w „budynku technicznym” SWR, jak pisała w 2016 r. gazeta elektroniczna „Wiesti”, w tym miejscu w dzielnicy Jasieniewo znajduje się siedziba główna Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent Szczecina z absolutorium

/ © Mateusz War. / Wikimedia Commons

  

Szczecińska rada miejska udzieliła prezydentowi Piotrowi Krzystkowi absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok. Za przyjęciem uchwały głosowało 21 radnych, przeciw było 10 radnych, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Za udzieleniem Krzystkowi absolutorium zagłosowało 21 radnych z Koalicji Obywatelskiej i prezydenckiego klubu Bezpartyjni. Przeciw absolutorium opowiedziało się natomiast 10 opozycyjnych radnych PiS, według których budżet nie został wykonany prawidłowo.

Miasto Szczecin zrealizowało 101,34 proc. założonego planu w zakresie dochodów budżetowych na łączną sumę blisko 2,3 mld zł, oraz 92,99 proc założonego planu w zakresie wydatków budżetowych na łączną sumę nieco ponad 2,5 mld zł.

W 2018 r. na wydatki majątkowe miasto przeznaczyło prawie 572 mln zł, co stanowi 80,59 proc. planu. Z tego niewiele ponad 525 mln zł to inwestycje i zakupy inwestycyjne. Rok budżetowy został zakończony deficytem w niższej od planowanej wysokości, czyli w kwocie niewiele ponad 255 mln zł.

Suma wykonanych dochodów bieżących wraz z wolnymi środkami i nadwyżką budżetową z lat ubiegłych przekroczyła wykonane wydatki bieżące o ponad 519 mln zł.

"Uważam, że budżet 2018 r. został wykonany prawidłowo, gdzie w trudnych czasach musieliśmy wydać ogromne pieniądze" - powiedział jeszcze przed głosowaniem skarbnik miasta Stanisław Lipiński. "Uważam, że rada miasta może spokojnie głosować za za udzieleniem absolutorium prezydentowi" - dodał Lipiński.

"Ocena wykonania budżetu to jest również ocena planowania" - powiedział przewodniczący klubu radnych PiS w szczecińskiej radzie miasta Bartłomiej Sochański. "To nie jest tylko ocena tego, czy my dobrze ten budżet wykonaliśmy, ale czy my go dobrze zaplanowaliśmy. Jeżeli my ten budżet planujemy na wyrost albo w taki sposób, że on później i tak i tak nie może zostać wykonany to też jest niedobrze. Stąd też można mieć pretensje do wykonania budżetu" - dodał Sochański.

Jak poinformowały służby prasowe magistratu, agencja Fitch Ratings potwierdziła ostatnio międzynarodowe długoterminowe ratingi Szczecina dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej na poziomie "A-". Ich perspektywa jest stabilna. Szczecin znalazł się w wąskim gronie największych polskich miast ocenionych tak wysoko - podkreśla miasto.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl