Rabiej bawił z gangsterami z Pruszkowa? Polityk Nowoczesnej odpowiada na zarzuty "Masy"

/ Tvp Info/printscreen

  

- Pracowałem dla klubu Colosseum, nie dla byłego gangstera mafii pruszkowskiej Jarosława Sokołowskiego "Masy"- powiedział członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Paweł Rabiej. W ten sposób odniósł się do artykułu "Super Expressu", w którym "Masa" nazywa Rabieja swoim "chłopcem na posyłki".

"Super Express" napisał, że w połowie lat 90. członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej był rzecznikiem "ekskluzywnej dyskoteki Colosseum, w której bawiła się mafia, a jeden z szefów Pruszkowa był współwłaścicielem klubu".

Według informacji przekazanych przez świadka koronnego, byłego gangstera mafii pruszkowskiej Jarosława Sokołowskiego "Masy", kandydat na prezydenta Warszawy miał być wówczas "chłopcem na posyłki" szefów dyskoteki Colosseum.

CZYTAJ WIĘCEJ: To ci niespodzianka - „Masa” ujawnił epizod z przeszłości Rabieja. O znanej dyskotece i gangsterach

Rabiej zdementował te doniesienia w TVP 1. - To jest jakiś absurd totalny - stwierdził.

Podkreślił, że w latach 90. pracował dla klubu Colosseum, a nie dla Jarosława Sokołowskiego.

- To był klub muzyczny, który nie miał nic wspólnego wówczas z mafią pruszkowską. To są wyssane z palca absurdy, których w kampanii politycznej będzie bez wątpienia wiele 

- tłumaczył się polityk.

Szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer w Radiu Plus odmówiła komentarza w tej sprawie.

- Mam wrażenie, że w tej chwili odbywa się szukanie haków. Przepraszam bardzo, ale nie komentuję słów gangsterów 

- oświadczyła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szwecja: Zamknięto szkołę podstawową. Powodem obawa przed radykalizacją dzieci

/ zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay/@coyot

  

Szwedzka inspekcja szkolna Skolinspektionen podjęłą decyzję o zamknięciu muzułmańskiej szkoły podstawowej w Goeteborgu. To efekt opublikowanego wcześniej raportu służb specjalnych SAPO, w którym wskazano na wysokie ryzyko radykalizacji 450 dzieci.

Prywatna szkoła podstawowa Safirskolan w Goeteborgu znajduje się od pewnego czasu w centrum zainteresowania szwedzkiej opinii publicznej i na celowniku władz. Wcześniej nosiła ona nazwę Vetenskapskolan (szw. Szkoła Naukowa).

W połowie października władze Szwecji postanowiły o wydaleniu jej szefa i założyciela Abdela-Nassera el-Nadiego. Placówka formalnie nie miała charakteru religijnego, ale według SAPO szerzyła radykalne islamskie idee.

Z powodu tych oskarżeń wiosną tego roku szkoła zmieniła nazwę na Safirskolan, kieruje nią obecnie Jihane Jdidi. Przeprowadzona przez inspekcję szkolną w oparciu o raport SAPO kontrola wykazała, że placówka kontynuuje jednak uprzedni, radykalny profil. Wśród zatrudnionych nauczycieli były cztery osoby, które wcześniej powróciły z wojny w Syrii z terenów kontrolowanych przez Państwo Islamskie (IS), a także siedmiu nauczycieli związanych ze środowiskiem ekstremistycznym.

Ustaliliśmy, że nowy właściciel szkoły (Jihane Jdidi) „pozostaje pod kloszem” i jest zależny od poprzedniego dyrektora, co może mieć wpływ na działalność edukacyjną

- stwierdził w decyzji prawnik Skolinspektionen Johan Kylenfelt.

"SAPO oceniło, iż istnieje ryzyko, że uczniowie wciąż będą poddawani radykalizacji, a także rekrutowani do struktur, które akceptują przemoc lub przestępstwa jako metodę zmian politycznych" - napisano w dokumencie.

W związku z decyzją o zamknięciu szkoły władze Goeteborga w trybie pilnym muszą znaleźć miejsca dla 450 dzieci w innych placówkach. Z tego powodu planowane są spotkania informacyjne dla rodziców z udziałem tłumaczy z ich języków macierzystych.

Abdel-Nasser el-Nadi jest wyznawcą salafizmu, radykalnego ruchu religijno-politycznego w islamie sunnickim, postulujący powrót do źródeł. Jest on powiązany z wpływowymi imamami, których szwedzki rząd także postanowił wydalić. W praktyce jednak ten proceder jest trudny do realizacji. Przeszkodą jest brak zgody państw, z których pochodzą, na ich przyjęcie lub grożące im tam kary.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl