Głowacki zagra Stalina. Trwają prace nad spektaklem "Inspekcja"

"Inspekcja" to wstrząsający obraz ostatnich miesięcy przed dokonaniem zbrodni katyńskiej, ukazujący patriotyczną postawę polskich oficerów więzionych w sowieckim obozie jenieckim. W spektaklu zobaczymy m.in. Piotra Głowackiego, Radosława Pazurę i Marcina Kwaśnego.

youtube

Wasilij Zarubin (Mariusz Ostrowski), po nieudanej misji na terenie nazistowskich Niemiec, skazany na śmierć ledwo uchodzi z życiem. Po wybuchu wojny Stalin postanawia zlecić mu nowe zadanie – werbunek polskich oficerów w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. Metoda Zarubina to perfidna gra pozorów. Wykorzystując niepewność polskich oficerów, ich strach i dramatyczną potrzebę wszelkich dających nadzieję informacji, próbuje przekonać ich do nawiązania współpracy z komunistyczną władzą. Powodzenie jego misji zależy wyłącznie od ufności więzionych wojskowych. Czy dadzą się przekonać manipulacjom stalinowskiego oprawcy? Atmosfera dramatu ukazuje przerażające położenie, w jakim znaleźli się polscy jeńcy oraz
pozwala zrozumieć presję, jakiej byli poddawani.

"Inspekcja" miała być powrótem do Teatru TV wybitnego polskiego reżysera Grzegorza Królikiewicza. Niestety w trakcie przygotowań do spektaklu 21 września br. reżyser zmarł. Jego dzieło kontynuuje syn i współautor sztuki Jacek Raginis-Królikiewicz.

Zdjęcia rozpoczęły się 3 listopada. W rolę Stalina wciela się Piotr Głowacki. Towarzyszą mu m.in. Mariusz Ostrowski w roli Zarubina, Sławomir Sulej jako Beria, Przemysław Bluszcz w roli Jeżowa, Radosław Pazura jako Komarnicki, Zygmunt Malanowicz w roli Generała Minkiewicza, Marcin Kwaśny jako Swianiewicz.

 

 Źródło: niezalezna.pl, mat.pras.

#Marcin Kwaśny #Radosław Pazura #Jacek Raginis-Królikiewicz #Grzegorz Królikiewicz #Beria #Stalin #Piotr Głowacki #inspekcja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo