Z OSTATNIEJ CHWILI

Żużlowcy Motoru Lublin drużynowymi mistrzami Polski • • •

Armia USA ćwiczyła z sojusznikami na Morzu Japońskim

Amerykański lotniskowiec "USS Ronald Reagan" przeprowadził z japońskim niszczycielem i dwoma indyjskimi okrętami wojennymi trzydniowe manewry na Morzu Japońskim - poinformowały we wtorek japońskie morskie siły samoobrony.

flickr.com

W ćwiczeniach, które zakończyły się w poniedziałek uczestniczyło w sumie pięć jednostek. Manewry odbyły się w sytuacji wzmożonego napięcia w regionie, w związku z ostatnimi próbami rakiet balistycznych i próbą nuklearną Korei Północnej.

Manewry przyczyniły się do poprawienia zdolności bojowych oraz pogłębiły współpracę z Indiami

— poinformowały w komunikacie japońskie morskie siły samoobrony.

Lotniskowiec "USS Ronald Reagan", który stacjonuje w Japonii, ma wyporność ponad 100 tys. ton i dysponuje napędem atomowym. Na jego długim na ponad 300 i szerokim na 40 metrów pokładzie może pomieścić się ok. 70 samolotów i śmigłowców bojowych.

Jednostka ta dołączy do dwóch innych lotniskowców na Zachodnim Pacyfiku - USS Nimitz i USS Theodore Roosevelt - żeby przypomnieć władzom w Pjongjangu o zdolności szybkiej mobilizacji sił militarnych

— poinformowali wcześniej agencję Reutera przedstawiciele amerykańskich władz.

Warto przypomnieć, że w połowie września br. lotniskowiec "USS Ronald Reagan" przez kilkanaście dni prowadził ćwiczenia z japońskimi okrętami wojennymi na wodach na południe od Półwyspu Koreańskiego.

 

 


Źródło: Centrum Prasowe PAP

#manewry #Morze Japońskie #lotniskowiec #USS Ronald Reagan #armia #Pjongjang

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo