Wniosek posła PiS ws. aborcji rozwścieczył feministki. Ruszyła fala hejtu i groźby

Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski / Igor Smirnow/Gazeta Polska

  

Bartłomiejowi Wróblewskiemu zaczęto grozić „konsekwencjami, których nie potrafi sobie wyobrazić” oraz stworzono hasztag #MordercaKobiet. Wszystko dlatego, że poseł Prawa i Sprawiedliwości złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z konstytucją przepisów umożliwiających aborcję eugeniczną. – Odbieram wszystkie groźby i ataki jako próbę wywarcia na mnie presji – mówi portalowi Niezalezna.pl parlamentarzysta.

Trybunał Konstytucyjny zbada, czy tzw. przesłanka eugeniczna w ustawie dotyczącej aborcji jest zgodna z konstytucją. Chodzi o przepis zezwalający na przerwanie ciąży ze względu na wady płodu. Skargę do Trybunału złożyła pod koniec października grupa posłów.

Autor wniosku, Bartłomiej Wróblewski z Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że jego celem jest zbadanie, czy przepis, który „pozwala na przerywanie ciąży ze względu na podejrzenie choroby dziecka bądź upośledzenia, jest zgodny z konstytucją”.

Wskazuje przy tym na trzy – jego zdaniem – fundamentalne artykuły, mówiące o przyrodzonej i niezbywalnej godności człowieka, ochronie życia, i zasadzie równości obywatela wobec prawa.

To są zasady konstytucyjne najbardziej fundamentalne, bo zasada przyrodzonej godności człowieka to najważniejszy zapis w polskiej konstytucji 
– zaznacza Wróblewski.

Dodaje, że wniosek ma charakter ściśle prawny i nie zawiera argumentów natury politycznej, obyczajowej i religijnej. Poseł poinformował, że pod wnioskiem podpisało się ponad 100 posłów z kilku środowisk politycznych: PiS, klubu Kukiz'15, koła Wolni i Solidarni oraz posłowie niezrzeszeni.

Kiedy tylko pojawiła się informacja, że wniosek wpłynął do TK, we wściekłość wpadli zwolennicy aborcji. Pod wpisem posła na Facebooku posypały się komentarze krytykujące Bartłomieja Wróblewskiego. Wśród nich i takie, które w ogóle nie nadają się do zacytowania.

Powstały też hasztagi #WróblewskiWycofaj i #MordercaKobiet. Odezwała się m.in. Joanna Schmidt z Nowoczesnej oraz Marta Lempart z tzw. Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. 

Co więcej, niektórzy posunęli się do gróźb. 

Zaczęto mi grozić „konsekwencjami, których nie potrafię sobie wyobrazić”. Jakieś tego typu informacje zaczęła też otrzymywać moja żona, wysłano również pisma w tej sprawie do uczelni, na której wykładam 
– opowiada portalowi Niezalezna.pl poseł Wróblewski.

Podchodzę jednak do tego ze spokojem. Odbieram wszystkie groźby i ataki jako ideologiczne zacietrzewienie grupy radykalnych feministek oraz próbę wywarcia na mnie presji
– mówi nam parlamentarzysta.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

To już pewne. USA nałożą sankcje na Rosję za gazociąg Nord Stream 2

/ By Pjotr Mahhonin - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36805430

  

Projekt budżetu Pentagonu na nowy rok finansowy przewiduje sankcje na Rosję w związku z budową gazociągu Nord Stream 2, przedłuża plan wojskowej pomocy finansowej rzędu 300 mln dolarów i zawiera zapis, który "zabrania rządowi USA uznania aneksji Krymu przez Federację Rosyjską".

Komisje ds. sił zbrojnych Senatu i Izby Reprezentantów uzgodniły wczoraj, po wielomiesięcznych negocjacjach, rekordowy budżet w wysokości 738 mld dolarów. Określa go ustawa o wydatkach obronnych (National Defense Authorization Act - NDAA). Nowy rok budżetowy rozpoczął się 1 października.

Pomoc wojskowa dla Ukrainy po raz pierwszy przewiduje zakup pocisków rakietowych oraz rakiet przeciwokrętowych dla systemów obrony wybrzeża.

[polecam:https://niezalezna.pl/301250-beda-opoznienia-w-budowie-nord-stream-2-a-na-horyzoncie-jeszcze-amerykanskie-sankcje]

Dokument zawiera zapis o zakazie wojskowej współpracy z Rosją.

Ustawa zakazuje też przekazywania Turcji myśliwców F-35 i zawiera opinię Kongresu dotyczącą zakupu rosyjskich systemów obrony rakietowej S-400 przez Ankarę, który - jak czytamy w dokumencie - stanowi poważne pogwałcenie specjalnej ustawy o przeciwstawianiu się wpływom Rosji w Eurazji (CAATSA), a "prezydent powinien wdrożyć sankcje w myśl tej ustawy".

Projekt przeznacza 658,4 mld dolarów dla resortów obrony i energetyki na finansowanie programów obronnych i bezpieczeństwa, 71,5 mld - na wydatki związane z finansowaniem wojen poza granicami USA i 5,3 mld - na pokrywanie kosztów usuwania skutków klęsk żywiołowych.

Przewidziano też środki na finansowanie nowych inicjatyw obronnych związanych ze wzrastającym zagrożeniem ze strony Rosji i Chin. Personel wojskowy ma otrzymać podwyżki uposażeń w wysokości 3,1 proc.

Oczekuje się, że ustawa zostanie ostatecznie uchwalona przez obie izby Kongresu przed końcem roku

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl