Antifa skrzykuje kumpli z Francji i Niemiec. Chcą urządzić zadymę w Poznaniu

/ Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Członkowie Antify z Francji i Niemiec wybierają się do Poznania na zaproszenie swoich polskich kompanów. Razem zamierzają urządzić demonstrację przed lokalem, gdzie odbędzie się spotkanie z posłem Robertem Winnickim. – Należy zapobiec temu, żeby bojówki anarchistyczne Antify były w stanie zorganizować rozruchy w mieście – mówi portalowi Niezalezna.pl poznański poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski.

Spotkanie z posłem Robertem Winnickim odbędzie się 15 listopada w popularnym wśród środowisk narodowo-patriotycznych lokalu przy ulicy Strzałowej. Na informację o tym wydarzeniu szybko zareagowała Antifa. 

Otrzymaliśmy list od antyfaszystów z Poznania, którzy wzywają nas do przyjazdu i demonstracji przeciw wizycie skrajnie prawicowego posła i zrelacjonowania sytuacji w tym mieście – jeśli będziecie w regionie lub Berlinie (stamtąd to 2 i pół godziny pociągiem do 3 godzin samochodem). Każdy z nas będzie serdecznie powitany

– napisano na portalu „La Horde”, popularnym we Francji portalu skupiającym anarchistów i lewaków, a podobne odezwy ukazały się też na niemieckich forach.

Działania Antify są dla mnie całkowicie niezrozumiałe, bo niby dlaczego przyjazd polskiego posła do Poznania budzi takie emocje? 
– pyta w rozmowie z portalem Niezalezna.pl poznański poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski.

Z kolei osoba związana z poznańskimi środowiskami narodowymi powiedziała nam, że zgodę na urządzenie demonstracji w okolicach miejsca spotkania z Robertem Winnickim wydał polskim anarchistom – którzy skrzykują bojówkarzy z zagranicy – najprawdopodobniej urząd miasta. 

Poznańskie środowiska anarchistyczne dostały pozwolenie na zorganizowanie swojej demonstracji, w związku z czym ta część ulicy, przy której mieści się lokal, gdzie odbędzie się spotkanie z posłem, będzie zamknięta. Nie wiem, czy nie będzie przez to utrudnień z dotarciem na miejsce 
– mówi portalowi Niezalezna.pl nasz rozmówca. Jak dodaje, zgodę na demonstrację anarchistów musiał wydać ktoś związany z urzędem miasta, bo nie zrobił tego wojewoda. 

Zdaniem posła Wróblewskiego, decyzja o wyrażeniu zgody na demonstrację Antify jest lekkomyślna 

Z tego, co słyszałem, prezydent Poznania wyraził zgodę na urządzanie różnego rodzaju happeningów i wydarzeń w okolicach miejsca, gdzie odbędzie się spotkanie z posłem Winnickim. Trochę to się wpisuje w taką politykę budowania napięć, którą prowadzi prezydent miasta. W związku z brakami jakichkolwiek sukcesów, prezydent Jaśkowiak ucieka w konflikty – z samorządami otaczającymi Poznań, z przedsiębiorcami, mieszkańcami… Za każdym razem próbuje też pokazać poznaniakom, że jest jakiś wróg, że trzeba walczyć a to z Kościołem katolickim, a to – oczywiście – z Prawem i Sprawiedliwością, a to z „kaczyzmem”. Ta polityka jest jałowa, ale być może jedyna, którą Jacek Jaśkowiak umie uprawiać 
– mówi nam parlamentarzysta PiS.

Należy zapobiec temu, żeby bojówki anarchistyczne Antify były w stanie zorganizować rozruchy w Poznaniu. Władze państwowe i służby muszą podjąć działania, które temu zapobiegną 
– podkreśla Bartłomiej Wróblewski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dorzeczy.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Potężny wybuch rurociągu! 20 osób poniosło śmierć - WIDEO z miejsca tragedii

Zdjęcie z miejsca tragedii / youtube.com/print screen/@HuffPost México

  

Co najmniej 20 osób zginęło, a 54 zostały ranne w wyniku wybuchu rurociągu z ropą naftową, do którego doszło w piątek w centralnej części Meksyku. Ofiary to przede wszystkim mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy próbowali ukraść paliwo wyciekające z uszkodzonej części ropociągu.

Eksplozja miała miejsce w meksykańskim stanie Hidalgo, w miejscowości Tlahuelilpan, na północ od Mexico City. Informacja o wycieku z rurociągu zwabiła tamtejszych mieszkańców, którzy w ten sposób próbowali pozyskać cenne paliwo.

"Według wstępnych raportów sytuacja jest bardzo poważna - oświadczył gubernator stanu Hidalgo Omar Fayad - znaleziono 20 zwęglonych ciał, a co najmniej 54 osoby są ranne. Chciałbym, aby była to przestroga dla wszystkich tych, którzy próbują kraść paliwo. Jest to proceder nielegalny, przestępstwo, które naraża całe rodziny na utratę zdrowia i życia."

Zniszczona przez wybuch część rurociągu znajduje się w pobliżu rafinerii Tula, należącej do państwowej firmy naftowej Petroleos Mexicanos (Pemex). Na miejsce zdarzenia przybyło kilkanaście wozów straży pożarnej i karetek pogotowia.

Jak podkreślają agencje, incydent miał miejsce wkrótce po tym, jak rząd prezydenta Maksyku Andresa Manuela Lopeza Obradora wdrożył krajową strategię walki z kradzieżą paliwa - przestępstwem, które w dwóch poprzednich latach przyniosło straty w budżecie państwa w wysokości ok 3 miliardów dolarów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl