Szef Sztabu Generalnego WP na posiedzeniu w Brukseli

/ mat. SG WP / http://sgwp.wp.mil.pl/pl/4_949.html

  

Szef Sztabu Generalnego WP gen. broni dr Leszek Surawski uczestniczył w dn. 6-7 listopada br. w posiedzeniu Komitetu Wojskowego Unii Europejskiej w Brukseli.

Przed rozpoczęciem obrad gen. Surawski odwiedził Polskie Przedstawicielstwo Wojskowe przy KW NATO i UE, gdzie wręczył służącym w PPW żołnierzom medale oraz akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe.

Podczas posiedzenia Komitetu Wojskowego UE omówiono sytuację bezpieczeństwa w Europie i na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których prowadzone są unijne misje wojskowe.  Dyskutowano także na temat działań podejmowanych w walce z terroryzmem i ekstremizmem — czytamy na oficjalnym portalu SG WP. 

Generał Surawski, wraz ze swoimi odpowiednikami z państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) podpisał porozumienie Memorandum of Understanding dotyczące tworzenia Grupy Bojowej UE państw V4, która obejmie dyżur bojowy w UE w drugiej połowie 2019 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie cichną kontrowersje wokół Grodzkiego. "Wyraził się, że szpital jest biedny i powinnam się poczuć"

Tomasz Grodzki / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Choć marszałek Senatu Tomasz Grodzki zaprzecza informacjom o rzekomej wpłacie na fundację, jaką miał przyjąć od córki jednej z pacjentek, to pojawiły się kolejne informacje, które mogą wzbudzać mieszane emocje. - Leżał taki kolejarz, który powiedział, że czeka aż przywiozą mu emeryturę, bo idzie do Grodzkiego - powiedziała kobieta, do której dotarła TVP 3 Szczecin, a która twierdzi, że przed 23 laty mogło dochodzić do niejasnych sytuacji w szpitalu, gdzie pracował obecny marszałek Senatu.

- Wyraził się na końcu w ten sposób, że szpital jest bardzo biedny i "powinnam się poczuć"

- powiedziała redakcji TVP Szczecin kobieta, która twierdzi, że 23 lata temu na kilka tygodni przed operacją usłyszała takie słowa od prof. Tomasza Grodzkiego, a obecnego marszałka Senatu.

[polecam:https://niezalezna.pl/298954-a-jednak-grodzki-kontaktowal-sie-z-popiela-ponad-wszystkie-watpliwosci-przyjal-wplate-na-fundacje]

Kobieta, która skontaktowała się z telewizją, na dowód, że była pacjentką, przedstawiła dokumenty, z których wynika m.in. że w 1996 roku ordynatorem był tam profesor Tomasz Grodzki. Kobieta twierdzi, że sama łapówki nie dała, ale przekonuje, że byli inni.

- Leżał taki kolejarz, który powiedział, że czeka aż przywiozą mu emeryturę, bo idzie do Grodzkiego

- powiedziała TVP3 Szczecin.

[polecam:https://niezalezna.pl/299444-grodzki-straszy-pozwami]

Tomasz Grodzki przez lata kierował szpitalem w Zdunowie, a w latach 90. był wiceprzewodniczącym rady fundacji.

Podobne zarzuty wobec prof. Grodzkiego wysuwała wcześniej prof. Agnieszka Popiela. Pod koniec listopada Radio Szczecin podało, że obecny marszałek Senatu - który jako lekarz chirurg zawodowo związany był ze Specjalistycznym Szpitalem im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie - kontaktował się w 2016 r. z prof. Agnieszką Popielą ws. wpłaty "na fundację". Chodzi o Fundację Pomocy Transplantologii w Szczecinie. Według rozgłośni, z korespondencji, do której dotarli dziennikarze, wynika, że Grodzki przyjął wpłatę, gdy matka Popieli walczyła z chorobą nowotworową.

Prof. Popiela w komentarzu do tego napisała na Twitterze, że wpłata była efektem presji psychicznej.

[polecam:https://niezalezna.pl/299036-grodzki-nie-pamieta-kontaktu-ws-wplaty-na-fundacje-posel-ko-tlumaczy-marszalka-senatu]

- Żeby było uczciwie. Nigdy nie powiedziałam, że wpłata była warunkiem operacji. Nie! Mama była w normalnej kolejce do zabiegu. Wpłaciłam, bo czułam presję psychiczną

- napisała. Marszałek Senatu zarzuty prof. Popieli uważa za rozpowszechnianie fałszywych informacji, a jego pełnomocnik mec. Jacek Dubois żąda zaprzestania ich rozpowszechniania.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl