Szef Sztabu Generalnego WP na posiedzeniu w Brukseli

/ mat. SG WP / http://sgwp.wp.mil.pl/pl/4_949.html

  

Szef Sztabu Generalnego WP gen. broni dr Leszek Surawski uczestniczył w dn. 6-7 listopada br. w posiedzeniu Komitetu Wojskowego Unii Europejskiej w Brukseli.

Przed rozpoczęciem obrad gen. Surawski odwiedził Polskie Przedstawicielstwo Wojskowe przy KW NATO i UE, gdzie wręczył służącym w PPW żołnierzom medale oraz akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe.

Podczas posiedzenia Komitetu Wojskowego UE omówiono sytuację bezpieczeństwa w Europie i na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których prowadzone są unijne misje wojskowe.  Dyskutowano także na temat działań podejmowanych w walce z terroryzmem i ekstremizmem — czytamy na oficjalnym portalu SG WP. 

Generał Surawski, wraz ze swoimi odpowiednikami z państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) podpisał porozumienie Memorandum of Understanding dotyczące tworzenia Grupy Bojowej UE państw V4, która obejmie dyżur bojowy w UE w drugiej połowie 2019 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP
Tagi

Wczytuję komentarze...

Rzecznik Praw Obywatelskich wszczął postępowanie. Chodzi o „występ” drag queen

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/Kevin_Snyman

  

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar podjął z urzędu postępowanie wyjaśniające w sprawie symulowanego podcięcia gardła lalce ze zdjęciem abpa Marka Jędraszewskiego.

Jak podano w komunikacie biura RPO, rzecznik zwrócił się także do Prokuratury Rejonowej Poznań-Stare Miasto o informacje o stanie postępowania w tej sprawie, zwłaszcza o wskazanie przyjętej kwalifikacji prawnej czynu. Poznańska prokuratura z urzędu zajęła się sprawą występu z „kukłą” abp. Jędraszewskiego.
[polecam:https://niezalezna.pl/284121-premier-nie-bedzie-zgody-na-podrzynanie-gardel-kuklom-bylo-tez-o-dumnej-suwerennej-polsce]

W połowie sierpnia w poznańskim klubie Punto Punto odbyły się wybory Mr. Gay Poland. Podczas wydarzenia jedna z drag queen wystąpiła z „kukłą” z wizerunkiem abpa Marka Jędraszewskiego. Na zdjęciach opublikowanych później w internecie widać dmuchaną lalkę, która w miejscu twarzy ma przyklejone zdjęcie abpa Jędraszewskiego. W trakcie występu – jak podają lokalne media – miało dojść do „symulowania zabójstwa” metropolity krakowskiego, który w ostatnim czasie krytykował ideologię środowisk LGBT.

[polecam:https://niezalezna.pl/284252-skandal-z-symulacja-zabojstwa-abp-jedraszewskiego-jest-zawiadomienie-do-prokuratury-podwojne]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl