Z OSTATNIEJ CHWILI

Belg Remco Evenepoel mistrzem świata elity w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego • • •

19-latek z zarzutem zabójstwa 16-latka

Zarzut zabójstwa usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce 19-letni mężczyzna. Ciało 16-latka, który zginął od ciosu nożem, znaleziono w niedzielę wieczorem przy drodze koło Wieliczki – poinformował prok. Krzysztof Dratwa z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

foxumon/freeimages.com

Prokuratura postawiła 19-latkowi zarzut zabójstwa; postawiła mu także zarzuty dotyczące wywierania presji na świadków zdarzenia.

"Podejrzany przyznał się do zarzutu zabójstwa i szczegółowo opisał okoliczności zdarzenia oraz swoją w nim rolę. Ze względu na dobro postępowania prokuratura nie podaje bliższych informacji" – powiedział prok. Dratwa.

 

Jak wykazała sekcja zwłok, przyczyną zgonu 16-latka okazał się silny cios nożem.

Do zabójstwa doszło podczas imprezy w pustostanie na granicy Wieliczki. Jak wynika z ustaleń, po zadaniu ciosu przez napastnika świadkowie wynieśli krwawiącą ofiarę z pustostanu i położyli na poboczu drogi, aby zawiadomione przez nich pogotowie mogło szybciej trafić na miejsce i udzielić pomocy. Zawiadomili także policję.

Bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymano sześć osób w wieku 19-20 lat, w tym jedną kobietę, które mogły mieć z nim związek.

Policja informowała, że ofiara i zatrzymani znali się - wszyscy to mieszkańcy powiatu wielickiego. Według lokalnych mediów, chodziło o nieporozumienia dotyczące dziewczyny.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Wieliczka #zabójstwo

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo