Tego słucha się z niedowierzaniem. Tak policja w Gdańsku zajmowała się sprawą Amber Gold

Maciej Zajda / TVP Info/print screen

  

Dziś przed komisją ds. Amber Gold zeznają byli funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Najpierw posłowie przepytywali Annę Fołta-Nowacką, która w czasie funkcjonowania firmy małżeństwa P. pracowała w wydziale przestępczości gospodarczej gdańskiej KWP, a następnie jej szefa Macieja Zajdę. Trudno uwierzyć, słuchając ich zeznań, że to byli policjanci, którzy zajmowali się sprawą…

Zeznania Fołty-Nowackiej na temat jej „zajmowania się” sprawa Amber Gold najlepiej podsumował chyba poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski. – Osiemnaście miesięcy zajęło pani nic nie zrobienie – stwierdził. 

Okazuje się, że podobnie „zaangażowany” w sprawę był przełożony policjantki – naczelnik PG Maciej Zajda. Rzekomo starał się, ale efektów nie było żadnych.

Amber Gold to największa moja porażka podczas pracy w policji 
– przyznał z rozbrajającą szczerością były policjant. Oświadczył też, że nic nie słyszał o tzw. układzie gdańskim dotyczącym Amber Gold. 

Jestem uczulony na tego typu firmy finansowe. Ja tę firmę obserwowałem, stwarzała pozory legalności 
– oświadczył. Jednocześnie – jego zdaniem – Amber Gold od początku wyglądał jak dobrze funkcjonujący biznes, a Anna Fołta-Nowacka starała się w tej sprawie.

Gorzej było jednak, kiedy zaczęły się szczegółowe pytania posłów. Zajda – jak i jego poprzedniczka – często zasłaniał się niepamięcią. Nie podjął również podstawowych czynności. Nie poinformował np. Krajowego Rejestru Sądowego, że Marcin P. zasiada w zarządzie spółki Amber Gold, mimo jego wcześniejszej karalności. Zapytany z kolei, czy sprawdzono powiązania Marcina P. ze światem przestępczym i podjęto próby ustalenia kontaktów, oświadczył, że nie. 

Nie było podstaw prawnych, aby wystąpić o bilingi rozmów Marcina P. 
– stwierdził również.

Podobno elita polskiej policji, a tak działała, że Polaków okradziono 
– skomentował zeznania Zajdy na temat działań funkcjonariuszy poseł Marek Suski. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Adwokat” Sorosa znów dał pokaz arogancji. Goszcząc w Budapeszcie, zarzucił Węgrom nacjonalizm

Zdjęcie ilustracyjne/Frans Timmermans / flickr.com/EU2018BG Bulgarian Presidency/CC BY-SA 2.0

  

Frans Timmermans, który nie ustaje w nękaniu m.in. Polski za rzekome łamanie praworządności, gościł wczoraj w Budapeszcie na zjeździe Węgierskiej Partii Socjalistycznej. Holenderskiego polityka najwyraźniej "dopadła" już gorączka wyborcza i postanowił kolejny raz "wbić szpilę" w rząd Wiktora Orbana. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej i jednocześnie gorący obrońca interesów George’a Sorosa, zarzucił Węgrom nacjonalizm, a także to, że chcą „kontrolować ludzi przy pomocy strachu”. Timmermans najwyraźniej nie chce przyjąć do wiadomości, że rząd Węgier został wybrany przez obywateli tego kraju w demokratycznych wyborach.

„Nacjonaliści chcą przepisać na nowo historię dla własnych celów” – oznajmił Timmermans, zarzucając ruchom nacjonalistycznym, że „chcą stworzyć mechanizmy kontrolowania teraźniejszości i przyszłości”.

„Jeśli będą kontrolować historię, będą mogli kontrolować środki komunikacji i świat biznesu. Chcą mieć kontrolę nad ludźmi, wykorzystując do tego strach”

– powiedział wiceszef KE, który jest wiodącym kandydatem europejskich socjalistów i demokratów w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Timmermans przypomniał, że niecałe 100 dni pozostało do wyborów, w których „zdecyduje się, czy powstanie solidarna Europa”.

Zaznaczył, że demokracja nie działa bez przestrzegania interesów mniejszości, i apelował, by słowom nienawiści przeciwstawić optymizm młodości, który według niego zbuduje bardziej otwartą i uczciwą Europę.

Odnosząc się do sytuacji na Węgrzech, Timmermans wezwał do ochrony „wolności akademickiej, wolności prasy i organizacji pozarządowych”. Nawiązał w ten sposób do decyzji parlamentu węgierskiego, który przyjął nową ustawę o szkolnictwie wyższym, zgodnie z którą na Węgrzech mogą działać tylko te wydające dyplomy zagraniczne szkoły wyższe spoza UE, które dysponują międzypaństwową umową popierającą ich działalność i mają placówkę edukacyjną w kraju pochodzenia. [polecam:https://niezalezna.pl/228987-pokaz-buty-i-arogancji-w-wykonaniu-sorosa-uniwersytet-na-wegrzech-traktuje-jak-ostatni-bastion]

Rzecznik rządzącego na Węgrzech konserwatywnego Fideszu Balazs Hidveghi wezwał Timmermansa na konferencji prasowej w Budapeszcie, by jasno powiedział, „czy jest możliwa współpraca socjalistów z partiami nazistowskimi”. Według Hidveghiego szef Węgierskiej Partii Socjalistycznej Bertalan Toth „sam zainicjował współpracę z antysemickim Jobbikiem”. [polecam:https://niezalezna.pl/forum/231184-timmermans-znowu-straszyl-polske-i-wegry-opowiedzial-o-tym-co-go-niepokoi]

Rzecznik przypomniał, że szef europejskiej frakcji Zielonych Philippe Lambert już zapowiedział, że zostanie z niej wykluczona węgierska partia "Polityka Może Być Inna", jeśli będzie współpracować z Jobbikiem.

Timmermans oświadczył na zjeździe MSZP, że jako szef Komisji Europejskiej nigdy nie zawarłby porozumienia ze skrajną prawicą.

Niespełna miesiąc temu Viktor Orban w Radiu Kossuth podkreślił, że kolejne etapy procedur o naruszenie prawa wobec Węgier należy interpretować, jako wpływy George’a Sorosa. 

Zdaniem Orbana Soros „ma mocną reprezentację w Parlamencie Europejskim”, o czym najlepiej świadczy fakt, że główny kandydat na szefa KE lewicy, „najważniejszej siły zwolenników imigracji w PE i w KE”, to wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, który według Orbana jest „człowiekiem George’a Sorosa”. [polecam:https://niezalezna.pl/256013-viktor-orban-ostro-atakuje-fransa-timmermansa-to-czlowiek-george39a-sorosa[

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl