Lotniska na Półwyspie Arabskim zostaną ostrzelane? Rebelianci grożą atakami

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Wikimedia Images/CC0

  

Rzecznik jemeńskich sił powiązanych z rebeliantami Huti zagroził eskalacją konfliktu z Arabią Saudyjską i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, mówiąc, że rebelianci uważają porty lotnicze tych krajów za "legalne cele".

Pułkownik Aziz Raszed powiedział dziennikarzom w poniedziałek wieczorem w Sanie, że jego eksperci wojskowi są w stanie opracować pociski rakietowe o zasięgu przekraczającym 1500 kilometrów.

- Wzywamy wszystkich przewoźników lotniczych i podróżnych do unikania portów lotniczych zarówno w Arabii Saudyjskiej, jak i w ZEA, ponieważ uważamy je za legalne cele wojskowe w zasięgu naszych rakiet balistycznych

 - oświadczył.

Siły saudyjskie przechwyciły i zniszczyły w sobotę pocisk rakietowy wystrzelony z terytorium Jemenu kontrolowanego przez Hutich w kierunku lotniska w Rijadzie. Jemeńscy rebelianci oświadczyli, że wystrzelenie pocisku było odpowiedzią na bombardowania i blokadę Jemenu przez koalicję pod wodzą Arabii Saudyjskiej.

Od marca 2015 r. sunnicka koalicja arabska pod wodzą Arabii Saudyjskiej zwalcza wspieranych przez Iran rebeliantów Huti, zmierzających do obalenia prezydenta Jemenu Abd ar-Raba Mansura Al-Hadiego. Huti kontrolują Sanę oraz rozległe terytoria na północy i zachodzie kraju. Saudyjczycy chcą, by władzę w Jemenie całkowicie przejął prawowity prezydent Hadi.

Następca saudyjskiego tronu książę Muhammad ibn Salman as-Saud powiedział dziś, że dozbrajanie przez Iran rakietami szyickich rebeliantów z ruchu Huti w Jemenie jest aktem "bezpośredniej zbrojnej agresji" wobec Rijadu, który wspiera legalne władze Jemenu. W poniedziałek koalicja pod wodzą Arabii Saudyjskiej zapowiedziała zamknięcie wszystkich tras lotniczych, morskich i drogowych do Jemenu, aby odciąć Hutim dostawy broni ze wspierającego ich Iranu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Co szokuje KO? Prezydent rozmawiający o koronawirusie na „wygodnych fotelach, przy kawie”

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Mariuszem Kamińskim i Krzysztofem Szczerskim / twitter.com / @marcin_kedryna

  

Zdjęcie ze spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z ministrem Mariuszem Kamińskim oraz ministrem Krzysztofem Szczerskim (zamieszczone powyżej) wywołało niemałe poruszenie w szeregach Platformy Obywatelskiej. Dla osoby prowadzącej jej konto na Twitterze nie do pomyślenia jest bowiem... że prezydent z rozmówcami o koronawirusie rozmawiali "na wygodnych fotelach, przy kawce".

[polecam:https://niezalezna.pl/312920-prezydent-po-spotkaniu-w-bbn-podjalem-decyzje-o-zwolaniu-specjalnego-posiedzenia-sejmu]

Wspomniane spotkanie odbyło się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Po jego zakończeniu prezydent Duda poinformował, że jeszcze dziś zwróci się do marszałek Witek o zwołanie specjalnego posiedzenia Sejmu. - Chcemy udzielić informacji na temat tego, na jakim etapie znajduje się dziś epidemia w Europie - powiedział prezydent.

Niespodziewanie i w dziwaczny sposób spotkanie skomentowano na oficjalnym profilu Koalicji Obywatelskiej na Twitterze.

-W wygodnych fotelach, przy kawie walczą z #koronawirus...

- napisano, przyozdabiając zdjęcie napisami "TAK PREZYDENT I RZĄD W FOTELACH, PRZY KAWCE WALCZĄ Z KORONAWIRUSEM. CZUJECIE SIĘ BEZPIECZNIEJ?" (zachowaliśmy oryginalną formę i pisownię) oraz, w sumie nie wiedzieć czemu, logiem Platformy Obywatelskiej.

Poniżej wpisu KO pojawiły się też ciekawe komentarze, w zdecydowanej większości wyśmiewające autorów "szokującej" grafiki.

"Koalicja Obywatelska na tropie skandalu. Siedzą (!) i rozmawiają na temat koronawirusa. Nie do pomyślenia, że można ustalać pewne rzeczy na siedząco, zachowywać spokój i nie siać paniki"

- napisała użytkownik pietruszkanatki.

Zamieszczamy także kilka innych komentarzy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts