Burza po skandalicznych słowach biskupa Pieronka. Episkopat zabiera głos

W programie „Kropka nad i” na antenie TVN 24 bp Pieronek odniósł się do zdarzenia z 19 października, kiedy przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie podpalił się mężczyzna. Słowa hierarchy wywołały prawdziwą burzę w mediach. Po wypowiedziach bp. Pieronka specjalny komunikat wydała również Konferencja Episkopatu Polski.

Biskup Tadeusz Pieronek na Przystanku Woodstock w 2012 r.
Fot. Ralf Lotys/Wiki Commons/CC 3.0

Gdy Polskę obiegła wiadomość o śmierci mężczyzny, który podpalił się na Placu Defilad, lewicowe media rozpoczęły wściekły atak na partię rządzącą. Pojawiły się artykuły, w których otwarcie pisano, że rząd jest odpowiedzialny za śmierć Piotra S, a „Wyborcza” prowadziła nawet relację na żywo z miejsca, w którym mężczyzna targnął się na swoje życie. A to tylko nieliczne przykłady tego, jak w niesmaczny sposób media próbują robić politykę na tragedii człowieka.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Lewicowe media żerują na tragedii. Szokująca reakcja na śmierć Piotra S.

Tymczasem w programie „Kropka nad i” w TVN 24 bp Pieronek postanowił odnieść się do całej sprawy.

- Łatwo jest odciąć się od tego i nie brać na siebie odpowiedzialności i tej krwi na rękach, kiedy się powie, no człowiek chory, niepoczytalny, a więc nieodpowiedzialny, ale tak nie jest - on wiedział, co robi. Był bardzo świadomy tego, co czynił. Ja mówię desperacki ale bohaterski czyn. To są te rzeczy, których nie można wytłumaczyć właściwie nigdy, bo to jest jego osobista decyzja. Co za tą decyzją stało, on wypowiedział publicznie, a co się stało w ostatnich momentach, kiedy już wiedział, że się stało coś bardzo ważnego i że traci życie, to jest zupełnie inna sprawa - powiedział bp Pieronek.

W jego opinii, był to „głos wołający o jakąś odpowiedzialność za to, co się dzieje”. Słowa biskupa Pieronka wywołały burzę w mediach. Oficjalny komentarz do skandalicznych słów hierarchy zamieszczono na koncie Episkopatu na Twitterze.

„Każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie, również bp Tadeusz Pieronek. Jednak nie należy utożsamiać prywatnych wypowiedzi ze stanowiskiem Episkopatu” - czytamy w komunikacie Episkopatu.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, TVN24, episkopat.pl

#bp Pieronek #Episkopat #KEP #Kropka Nad I #media #polityka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo