Kard. DiNardo o strzelaninie w Teksasie: Nie można tolerować bezsensownej przemocy

Kardynał Daniel DiNardo, przewodniczący Konferencji Episkopatu USA / By Moded z angielskiej Wikipedii, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3167787

  

– Kultura życia nie może tolerować bezsensownej zbrojnej przemocy w żadnych jej przejawach i trzeba jej zapobiegać – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu USA, komentując tragiczne wydarzenia, do których doszło wczoraj w Sutherland Springs na południu Teksasu.

W niedzielę około godz. 11.20 czasu miejscowego (18.20 czasu polskiego) 26-letni Devin Patrick Kelley, strzelając z karabinu automatycznego do wiernych zgromadzonych w kościele baptystów, zabił 26 osób i ranił ponad dwadzieścia. Władze Teksasu poinformowały, że dziesięcioro rannych jest w stanie krytycznym. Najmłodsza z ofiar śmiertelnych miała 18 miesięcy, najstarsza 77 lat.

To niezrozumiałe tragiczne wydarzenie dołącza do wzrastającej liczby masowych zabójstw, których część była dokonana również w kościołach, gdy ludzie oddawali cześć Bogu i modlili się 
– powiedział kard. Daniel DiNardo.

Musimy stanowczo stwierdzić, że istnieje podstawowy problem w naszym społeczeństwie. Kultura życia nie może tolerować bezsensownej zbrojnej przemocy w żadnych jej przejawach i trzeba jej zapobiegać. Niech Pan, który sam jest pokojem, pośle nam swojego ducha miłosierdzia, byśmy sprzeciwiając się przemocy rozwijali jego pokój wśród nas wszystkich 
– podkreślił przewodniczący episkopatu USA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radiovaticana.va, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ministerstwo Zdrowia reaguje na plotki. "Zaprzeczamy doniesieniom o wystąpieniu koronawirusa w Polsce"

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Foundry/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Zaprzeczamy doniesieniom o wystąpieniu koronawirusa w Polsce. Prosimy nie rozsiewać plotek, że takowy jest – powiedział dziś rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Odniósł się w ten sposób do spekulacji o pierwszym w kraju przypadku koronawirusa. Pytanie w tej sprawie zadał też jeden z senatorów podczas trwającej w izbie debaty o sytuacji epidemiologicznej.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

[polecam:https://niezalezna.pl/313032-minister-blaszczak-zapewnia-wojsko-jest-przygotowane-by-niesc-pomoc-w-sytuacji-zagrozenia-koronawirusem]

Od 31 grudnia 2019 r. do 26 lutego 2020 r. na całym świecie zanotowano 81 tys. 27 potwierdzonych przypadków zapalenia płuc spowodowanego nowym koronawirusem, w tym 2763 zgony.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował w czwartek w Senacie, że w tej chwili w Polsce jest hospitalizowanych 47 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 55 osób jest objętych kwarantanną, a czynnym nadzorem epidemiologicznym – 1570.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts