Co najmniej 26 ofiar śmiertelnych strzelaniny w Teksasie. Ponad 20 osób jest rannych

– Co najmniej 26 osób zginęło, a 24 zostały ranne, kiedy wczoraj wieczorem czasu polskiego, samotny napastnik otworzył ogień do wiernych w kościele baptystów w Sutherland Springs na południu Teksasu – poinformował na konferencji prasowej gubernator tego stanu, Greg Abbott.

Zrzut ekranu z twitter.com

Tragedia miała miejsce w niedziele ok. godz. 11.20 czasu miejscowego (18.20 czasu polskiego).

Ofiary tej najkrwawszej strzelaniny spowodowanej przez pojedynczego osobnika w historii Teksasu miały od 5 do 72 lat - powiedział Abbott, z trudem panując nad swoim głosem.

Wśród ofiar śmiertelnych jest 14-letnia córka pastora zboru.

Freeman Martin, zastępca dyrektora bezpieczeństwa publicznego stanu Teksas, opisał napastnika jako białego mężczyznę w wieku około dwudziestu lat. Był ubrany całkowicie na czarno, nosił kamizelkę kuloodporną. Freeman Martin poinformował, że napastnik był uzbrojony w karabin półautomatyczny marki Ruger.

Mężczyzna, który - jak informowały media - został zidentyfikowany jako 26-letni Devin Patrick Kelley, najpierw zaczął strzelać na zewnątrz świątyni, a następnie w środku do uczestników nabożeństwa. Kelley oddał serię co najmniej 20 strzałów.

Po pewnym czasie na ogień napastnika odpowiedział uzbrojony mieszkaniec pobliskiego domu. Kiedy Kelley zaczął uciekać swoim samochodem, mieszkaniec Sutherland Springs ruszył za nim w pościg.

Podczas ucieczki samochód, którym uciekał Kelley, wypadł z szosy i roztrzaskał się na poboczu. W środku znaleziono martwego napastnika.

Freeman Martin na konferencji prasowej poinformował, że prowadzący dochodzenie nie ustalili jeszcze, czy sprawca masakry popełnił samobójstwo, zginął, kiedy jego samochód wypadł z szosy, czy też został zastrzelony przez ścigającego go mieszkańca Sutherland Springs.

Swoje ubolewanie wyraził na Twitterze prezydent USA, Donald Trump. Zapewnił, że monitoruje sytuację z Japonii, gdzie przebywa z wizytą.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Teksas #Sutherland Springs #strzelanina #kościół

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo