Beatyfikacja brutalnie zamordowanej zakonnicy

W Indore w Indiach odbyła się beatyfikacja siostry Rani Marii Vattalil ze Zgromadzenia Sióstr Klarysek Franciszkanek. Zakonnica została brutalnie zamordowana w 1995 roku.

Siostra Rani Maria Vattalil
youtube.com/print screen

Siostra Rani opiekowała się ubogimi rolnikami w stanie Madhya Pradesh. Nie podobało się to bogatym właścicielom ziemskim, którzy nasłali na nią płatnego mordercę. Ten zadał jej nożem aż 54 ciosy. Siostra Rani umierała z imieniem Jezusa na ustach, w chwili śmierci miała 41 lat.

Radio Watykańskie podkreśla, że wymownym owocem męczeństwa hinduskiej zakonnicy jest duchowa przemiana, jaka dokonała się po latach w zabójcy. Wyraził skruchę, a dzięki staraniom krewnych siostry Reni skrócono mu karę więzienia i teraz regularnie odwiedza jej grób. Z czasem doprowadziło go to do nawrócenia na katolicyzm.

Uroczystościom beatyfikacyjnym w Indore przewodniczył w imieniu papieża kard. Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnym. Przybyło na nie 10 tys. wiernych, czyli jak na tamtejsze warunki bardzo dużo.

Jest to wielkie błogosławieństwo dla Indii, a zwłaszcza dla regionu takiego jak nasz, bo pośród niepewności i braku stabilizacji jest to dla nas jasny znak czasów. W ubiegłym roku odbyła się w Rzymie kanonizacja Matki Teresy. Teraz my otrzymujemy w osobie tej nowej błogosławionej wyraźny wzór człowieka troszczącego się o ubogich, wykluczonych i zapomnianych. Jest to więc bardzo ważne wydarzenie dla Kościoła w północnych Indiach 
– powiedział Radiu Watykańskiemu bp Chacko Thottumarickal.

W niedzielę, po odmówieniu modlitwy Anioł Pański, Franciszek wspomniał o beatyfikacji.

W Indiach została ogłoszona błogosławioną siostra Regina Maria Vattalil. (…) Dała świadectwo Chrystusowi w miłości i łagodności, dołączając do długiego szeregu męczenników naszych czasów. Niech jej ofiara stanie się nasieniem wiary i pokoju, zwłaszcza na ziemi indyjskiej. Była bardzo dobra, nazywano ją uśmiechniętą siostrą 
– zaznaczył Ojciec Święty.

 

Źródło: radiovaticana.va, niezalezna.pl

#Rani Maria Vattalil #Indie #beatyfikacja #zakonnica #papież #Franciszek #papież Franciszek

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo