Stan alarmowy na Drwęcy przekroczony

/ Fotomag/Gazeta Polska

  

Stan alarmowy na rzece Drwęca w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) jest dziś przekroczony o 15 cm i wynosi 275 cm. Od sobotniego wieczoru poziom wody wzrósł o 1 cm. Strażacy zapewniają jednak, że sytuacja jest stabilna i nie mają sygnałów o kolejnych podtopieniach.

Poziom 275 cm ustabilizował się od pomiarów nocnych i w ciągu dnia się nie zmieniał. W niedzielę nie podejmowaliśmy dodatkowych działań. Wały zostały wzmocnione workami z piaskiem w sobotę. Monitorujemy poziom wody, nie mam kolejnych zgłoszeń o miejscowych podtopieniach, więc nie ma potrzeby, żebyśmy działali

- powiedział oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy asp. sztabowy Jacek Wrzesiński.

W niedzielę jest u nas słonecznie. Mamy nadzieję, że woda zacznie w końcu opadać

- podkreślił.

W sobotę asp. Jacek Szałkowski z tej samej jednostki straży stwierdził, że cały czas prowadzony jest nadzór rzeki.

Przez ostatnie dwa dni pracowaliśmy blisko ulicy Sienkiewicza, gdzie przerwana została grobla, a woda zalała działki. Park w mieście jest również częściowo zalany

- dodał.

Stan alarmowy w Brodnicy na rzece Drwęca wynosi 260 cm, a stan ostrzegawczy 230.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wandale wywrócili krzyże w Kuropatach

/ Andrej Kuźniečyk [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

Nieznani sprawcy przewrócili czternaście drewnianych krzyży w Kuropatach, miejscu kaźni ofiar represji stalinowskich – podało Radio Swaboda. To kolejny akt wandalizmu na tej mińskiej nekropolii.

Jako pierwszy o zniszczeniu drewnianych krzyży, symbolicznie upamiętniających ofiary represji, poinformował opozycjonista Paweł Siewiaryniec, który uczestniczy w akcji przeciwko mieszczącej się przy Kuropatach restauracji „Pojedziemy, pojemy”.

Na terenie lasu w Kuropatach stalinowskie NKWD rozstrzeliwało represjonowanych. Według różnych szacunków w tamtejszych dołach śmierci spoczywa od kilkudziesięciu tysięcy do 250 tys. ofiar, wśród nich są także Polacy. Na terenie uroczyska w ciągu ostatnich 30 lat powstawał ludowy memoriał, złożony z krzyży stawianych przez aktywistów i obywateli. W sumie jest ich tam ponad tysiąc. Dopiero w 2018 r. z inicjatywy władz umieszczono tam pomnik upamiętniający ofiary.

Niedawno na terenie Kuropat wandale zniszczyli tzw. ławkę Clintona (już po raz trzeci). Granitową ławkę przekazał „w darze od narodu amerykańskiego” prezydent Bill Clinton podczas wizyty w 1994 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl