Znamy kandydata Kukiz’15 na prezydenta Warszawy. Jest też inny, ciekawy  pomysł – WIDEO

/ Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Jak dowiedzieli się dziennikarze portalu Niezalezna.pl, ruch Kukiz’15 zamierza wystawić w walce o fotel prezydenta Warszawy jednego ze swoich najbardziej rozpoznawalnych posłów. Chodzi o przedsiębiorcę branży browarniczej Marka Jakubiaka. Jednak – jak również udało się nam ustalić – część członków Kukiz’15 ma odmienne zdanie w tej sprawie. Pojawiła się ciekawa propozycja.

Platforma, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe być może jednak się dogadają (ws. kandydata na prezydenta Warszawy – red.). Jeżeli tak będzie, to jest wtedy duże zagrożenie, że, niestety, pan Trzaskowski może wygrać, bo będzie miał duże wsparcie wszystkich ugrupowań. I być może wtedy będzie trzeba rozważyć, aby Kukiz’15 łącznie ze Zjednoczoną Prawicą również podjął współpracę, aby wystawić taką osobę, która wtedy wygra 
– zastanawiał się w programie „Woronicza 17” poseł Kukiz’15 Adam Andruszkiewicz.

Okazuje się, że jego stanowisko nie jest odosobnione. Portal Niezalezna.pl dowiedział się, że choć kandydatem ruchu na prezydenta Warszawy ma być poseł Marek Jakubiak, to część osób w Kukiz’15 uważa, że należy wziąć pod uwagę inne rozwiązanie i wystawić wspólnego kandydata razem ze Zjednoczoną Prawicą. Obecnie trwa w tej sprawie wewnętrzna debata.

Jak ustaliliśmy, w kuluarowych rozmowach pojawia się m.in. nazwisko Patryka Jakiego, wiceministra sprawiedliwości i szefa komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nielegalni imigranci znaleźli kolejny szlak do Europy? Niepokojące wieści światowej agencji

/ Waldemar Maszewski

  

- Możliwe, że pojawił się nowy szlak migrantów z Afryki Północnej do Europy - informuje agencja AP, powołując się na władze w Portugalii. Dzień wcześniej do południowych wybrzeży tego kraju drewnianą łodzią przypłynęło ośmiu mężczyzn z Maroka.

Agencja Associated Press informuje, że migranci mówią, że spędzili na morzu pięć dni i przebyli ok. 700 km. Mężczyźni, którzy mają od 16 do 26 lat, dotarli do Monte Gardo, miasta w regionie Algarve, położonego w pobliżu granicy z Hiszpanią.

Władze twierdzą, że migranci nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Ich łódź, była "rozklekotana", ale wyposażona w system nawigacji satelitarnej i dwa silniki zaburtowe. Portugalska policja dzisiaj poinformowała, że będą mogli pozostać w kraju.

"Musimy być czujni"

- powiedział szef sztabu generalnego sił zbrojnych Portugalii admirał Antonio Ribeiro i podkreślił, że to, czy migranci z Afryki udadzą się do Hiszpanii, czy do Algarve, "jest tylko kwestią wyboru".

W ostatnich latach setki tysięcy migrantów z Afryki przepłynęły Morze Śródziemne, żeby dostać się na południe Europy, ale do tej pory ich szlak nie prowadził przez Portugalię. Kraj ten przyjął za to wielu migrantów uratowanych na morzu

- pisze agencja AP.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl