Znamy kandydata Kukiz’15 na prezydenta Warszawy. Jest też inny, ciekawy  pomysł – WIDEO

/ Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Jak dowiedzieli się dziennikarze portalu Niezalezna.pl, ruch Kukiz’15 zamierza wystawić w walce o fotel prezydenta Warszawy jednego ze swoich najbardziej rozpoznawalnych posłów. Chodzi o przedsiębiorcę branży browarniczej Marka Jakubiaka. Jednak – jak również udało się nam ustalić – część członków Kukiz’15 ma odmienne zdanie w tej sprawie. Pojawiła się ciekawa propozycja.

Platforma, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe być może jednak się dogadają (ws. kandydata na prezydenta Warszawy – red.). Jeżeli tak będzie, to jest wtedy duże zagrożenie, że, niestety, pan Trzaskowski może wygrać, bo będzie miał duże wsparcie wszystkich ugrupowań. I być może wtedy będzie trzeba rozważyć, aby Kukiz’15 łącznie ze Zjednoczoną Prawicą również podjął współpracę, aby wystawić taką osobę, która wtedy wygra 
– zastanawiał się w programie „Woronicza 17” poseł Kukiz’15 Adam Andruszkiewicz.

Okazuje się, że jego stanowisko nie jest odosobnione. Portal Niezalezna.pl dowiedział się, że choć kandydatem ruchu na prezydenta Warszawy ma być poseł Marek Jakubiak, to część osób w Kukiz’15 uważa, że należy wziąć pod uwagę inne rozwiązanie i wystawić wspólnego kandydata razem ze Zjednoczoną Prawicą. Obecnie trwa w tej sprawie wewnętrzna debata.

Jak ustaliliśmy, w kuluarowych rozmowach pojawia się m.in. nazwisko Patryka Jakiego, wiceministra sprawiedliwości i szefa komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejna Polka została ministrem

Zdjęcie ilustracyjne / By Saeima - Baltijas Asamblejas 31.sesija Viļņā, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24604245

  

Jolanta Urbanowicz, litewska Polka, dzisiaj rozpoczęła pracę jako wiceminister oświaty, nauki i sportu Litwy. W jej gestii będzie kształcenie ogólne. Jest to kolejna osoba narodowości polskiej, która w tym kraju zajęła wysokie stanowisko resortowe.

We worek w litewskim Sejmie na ministrów zostało zaprzysiężonych dwoje Polaków, posłów Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin. Rita Tamaszuniene objęła resort spraw wewnętrznych, a Jarosław Narkiewicz – resort transportu.

Jak poinformowało dzisiaj w komunikacie Ministerstwo Oświaty, Nauki i Sportu Litwy, prof. dr Jolanta Urbanowicz na Uniwersytecie Wileńskim ukończyła studia z zakresu języka litewskiego i literatury, a także administrację na Uniwersytecie Michała Romera w Wilnie, gdzie też obroniła doktorat.

Urbanowicz pracowała przy przygotowywaniu zadań egzaminacyjnych i ich ocenie. Pracowała też w Polskim Narodowym Centrum Egzaminacyjnym na Litwie, w różnych placówkach oświatowych. Przed objęciem pracy w ministerstwie pełniła funkcję prodziekana Wydziału Administracji Publicznej Uniwersytetu Michała Romera i była społeczną doradczynią litewskiego ministra oświaty Algirdasa Monkevicziusa.

Nowa wiceminister jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinie oświaty; odbyła staże w Holandii, Wielkiej Brytanii, Czechach, Estonii, Polsce, w Parlamencie Europejskim.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl