Duńska minister zaatakowana przez imigrantów. Musiała szybko uciekać – WIDEO

Udostępnij

Inger Støjberg, duńska minister ds. imigracji, integracji i mieszkalnictwa, została zaatakowana przez grupę imigrantów w centrum deportacyjnym Sjælsmark. Polityk musiała uciekać przed rozwścieczonymi obcokrajowcami w asyście policjantów.

Jak podał portal ndie.pl, Støjberg spotkała się w Sjælsmark z osobami, którym nie przyznano statusu uchodźcy w Danii.

Około czterdziestoosobowa grupa imigrantów stała się agresywna, kiedy minister po zakończonym spotkaniu opuszczała budynek centrum deportacyjnego.

Sytuacja stawała się coraz bardziej niebezpieczna. Støjberg musiała ostatecznie uciekać do samochodu w otoczeniu policjantów. Odjeżdżające szybko auto potrąciło rzucających się na pojazd imigrantów.

Duńczycy mają już dość obcokrajowców panoszących się w ich kraju. Z przeprowadzonego niedawno sondażu na zlecenie duńskiego radia wynika, że 62 proc. Duńczyków jest przeciwna noszeniu burek i hidżabów w miejscach publicznych i chce wprowadzenia zdecydowanego zakazu. 

Z kolei według sondażu przeprowadzonego dla „Le Figaro”, 61 proc. Duńczyków uważa, że islam stanowi zagrożenie dla państwa.

Źródło: ndie.pl, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts