Kto naprawdę chciał zakończenia umowy z WOŚP? Bank Pekao dementuje "rewelacje"

Wczoraj m.in. na łamach "Wyborczej" pojawił się tekst, z którego wynika, że zły, zrepolonizowany Bank Pekao nie chce już finansować WOŚP. Tymczasem okazuje się, że jest to klasyczny fake news. Bank wydał oświadczenie, z którego wynika, że to spółka Owsiaka zwróciła się do Pekao z inicjatywą rozwiązania umowy.

Jerzy Owsiak
Fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Jeszcze wczoraj "GW" grzmiała nagłówkiem "Bank Pekao nie chce już finansować WOŚP? Po przejęciu przez rząd Pekao zmienia kierunek". 

"Od momentu przejęcia od Włochów Banku Pekao rząd PiS od razu zaczął wprowadzać w drugim największym banku w Polsce nowe porządki"

- twierdzili redaktorzy "Wyborczej". Jeden ze śródtytułów pytał, czy "Szydło zabrania współpracy z WOŚP?".

Tymczasem okazuje się, że informacja to fake news. To nie bank zmierzał do rozwiązania umowy z WOŚP, a sam... Jerzy Owsiak. W oświadczeniu, które wystosował bank, czytamy: 

"Spółka Złoty Melon [której prezesem jest Owsiak - red.] zwróciła się do Banku Pekao S.A. 18 października 2017 r. z inicjatywą rozwiązania umowy sponsoringowej na Finał WOŚP oraz Przystanek Woodstock. Bank Pekao S.A. w dniu dzisiejszym zgodził się na rozwiązanie umowy".

Ponadto podkreślono, że "jak to miało miejsce od 1999 r. Bank Pekao S.A. będzie wspierał potrzeby polskich szpitali i będzie to czynił na tym samym poziomie finansowym".

 

 Źródło: niezalezna.pl

#fundacja wośp #WOŚP #Bank Pekao #złoty melon #OWsiak

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo