Kto naprawdę chciał zakończenia umowy z WOŚP? Bank Pekao dementuje "rewelacje"

Jerzy Owsiak / Fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Wczoraj m.in. na łamach "Wyborczej" pojawił się tekst, z którego wynika, że zły, zrepolonizowany Bank Pekao nie chce już finansować WOŚP. Tymczasem okazuje się, że jest to klasyczny fake news. Bank wydał oświadczenie, z którego wynika, że to spółka Owsiaka zwróciła się do Pekao z inicjatywą rozwiązania umowy.

Jeszcze wczoraj "GW" grzmiała nagłówkiem "Bank Pekao nie chce już finansować WOŚP? Po przejęciu przez rząd Pekao zmienia kierunek". 

"Od momentu przejęcia od Włochów Banku Pekao rząd PiS od razu zaczął wprowadzać w drugim największym banku w Polsce nowe porządki"

- twierdzili redaktorzy "Wyborczej". Jeden ze śródtytułów pytał, czy "Szydło zabrania współpracy z WOŚP?".

Tymczasem okazuje się, że informacja to fake news. To nie bank zmierzał do rozwiązania umowy z WOŚP, a sam... Jerzy Owsiak. W oświadczeniu, które wystosował bank, czytamy: 

"Spółka Złoty Melon [której prezesem jest Owsiak - red.] zwróciła się do Banku Pekao S.A. 18 października 2017 r. z inicjatywą rozwiązania umowy sponsoringowej na Finał WOŚP oraz Przystanek Woodstock. Bank Pekao S.A. w dniu dzisiejszym zgodził się na rozwiązanie umowy".

Ponadto podkreślono, że "jak to miało miejsce od 1999 r. Bank Pekao S.A. będzie wspierał potrzeby polskich szpitali i będzie to czynił na tym samym poziomie finansowym".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szef MSZ odpowiada Macronowi

/ By Kancelaria Premiera - Zdjęcia do pobrania, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81281489

  

- Nie ma merytorycznych podstaw do krytyki NATO przedstawionej przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona - powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, który uczestniczy w Brukseli w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych krajów Sojuszu.

Posiedzenie szefów dyplomacji odbywa się na kilka dni po tym, jak Macron wywołał burzę w Unii Europejskiej, w wywiadzie dla tygodnika „The Economist” z 7 listopada mówiąc o „śmierci mózgowej” NATO z powodu braku przywództwa Stanów Zjednoczonych.

Polski minister był pytany, czy ta sprawa została poruszona na spotkaniu.

"Odniosłem wrażenie, że jednak dominowały takie wezwania do jedności, demonstracji jedności sojuszniczej. Nie było bezpośredniej krytyki, aczkolwiek (było) podkreślanie faktu, że powinniśmy być zjednoczeni wobec zagrożenia, jakie mamy ze strony Rosji"

- powiedział.

Jacek Czaputowicz zaznaczył, że wywiad Macrona na pewno został dostrzeżony i przyjęty krytycznie. Powiedział, że podczas dzisiejszego spotkania zwrócił uwagę m.in. na zwiększenie obecności USA na terytorium Sojuszu. Dodał, że ten fakt przeczy tezie o rzekomym braku zainteresowania USA bezpieczeństwem europejskim.

"Myślę, że nie ma merytorycznych podstaw do krytyki Sojuszu Północnoatlantyckiego, przedstawionej przez prezydenta Macrona"

- powiedział minister.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl