Polskie żądania, włoski wyrok

  

Słyszę ciszę. To milczą ci politycy totalnej opozycji i dziennikarze, którzy tak agresywnie atakowali ideę Jarosława Kaczyńskiego podniesienia sprawy reparacji wojennych wobec Niemiec. Wyszli na idiotów za sprawą wyroku sądu w Italii, który nakazał Berlinowi wypłatę 6,5 mln euro rodzinom 123 zabitych Włochów.

Odszkodowanie ma też dostać gmina, w której doszło do zbrodni. Jak widać: można. Trzeba tylko chcieć. Problem w  tym, że w Polsce mamy V kolumnę, która pomaga Berlinowi wmawiać Polakom, że nic nam się nie należy, bo wszystko zostało załatwione. W Rzymie nikt jakoś nie bredzi, że reparacje mogą popsuć relacje włosko-niemieckie! Czy włoski sąd podjął taki werdykt po tym, jak Polska podniosła kwestie niemieckich reparacji? Możliwe. Jeśli tak, byłby to kolejny dowód na to, że wiele decyzji podejmowanych nad Wisłą staje się zaczynem działań poza Polską, jak choćby odmowa przyjęcia narzuconych nam muzułmańskich imigrantów. Także akcja „Różaniec do granic” zainspirowała do podobnych działań w  innych krajach. Polska staje się punktem odniesienia dla różnych krajów i  środowisk. Ciesząc się z tego, pamiętajmy, że musimy dbać przede wszystkim o nasze, polskie interesy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts