Gazprom lobbował na rzecz Nord Stream 2?

/ wikipedia.org/kremlin.ru/CC BY 4.0

  

Gazprom, który obawiał się o pomyślność budowy gazociągu Nord Stream 2, miał przeznaczyć niemal milion dolarów na lobbowanie na rzecz projektu w Waszyngtonie – wynika z informacji portalu biznesowego RBC.

Zdaniem portalu RBC sankcje podpisane w sierpniu przez prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, dotyczące amerykańsko-rosyjskiej wymiany handlowo-inwestycyjnej, mogłyby mieć negatywny wpływ na budowę gazociągu Nord Stream2, pomiędzy Rosją a Niemcami.

W obawie przed tym, szwajcarska firma Nord Stream 2, która jest oddziałe, Gazpromu, wydała w USA co najmniej 880 tys. dolarów na lobbowanie przeciwko sankcjom. Zgodnie z danymi zawartymi w senackiej bazie lobbingu, amerykańska firma Capitol Council miała otrzymać 150 tys. dolarów, grupa Hawksbill 80 tys. dolarów, a przedsiębiorstwo Robert Global 650 tys. dolarów.

Przedstawiciel Nord Stream 2, cytowany przez portal RBC, potwierdził, że lobbyści zostali zatrudnieni w Waszyngtonie, aby zapewnić, że "amerykańscy prawodawcy i zainteresowane strony zostały prawidłowo poinformowane o projekcie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dorzeczy.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Biedroń atakuje prezydenta Dudę: Budzi się jakiś niedźwiedź ze snu zimowego i mówi takie rzeczy

Robert Biedroń / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Kandydujący w wyborach prezydenckich Robert Biedroń pojawił się na antenie TVN24 w programie Moniki Olejnik i od prezentacji swoich wyborczych postulatów płynnie przeszedł do... ataku na prezydenta Andrzeja Dudę.

Zaczęło się od prezentacji programu wyborczego, jednak Biedroń dość szybko zmienił temat rozmowy.

Proponuję, żeby ciężar ważności w sprawach przenieść np. z finansowania katechetów w szkołach na onkologię, żeby przenieść ciężar ważności z kupowania kolejnych F-35, bomb i rakiet na finansowanie służby zdrowia. Można znaleźć na to pieniądze, tylko trzeba dokonać wyboru. Albo rakiety, albo szpitale. Albo pomniki, albo szkoły. To jest cywilizacyjny wybór.
- wyliczał Robert Biedroń.

Po chwili zaczął wprost atakować prezydenta Andrzeja Dudę, w pewnym momencie porównując go nawet do budzącego się z zimowego snu niedźwiedzia.

Andrzej Duda nie reagował na nienawiść w Białymstoku, nie reagował kiedy europosłów wieszano na szubienicach, nie reagował kiedy dochodziło do przemocy, nienawiści wobec np. Żydów w Polsce, nie reagował kiedy bezczeszczono cmentarze żydowskie, nie reagował kiedy tworzono kolejne strefy wolne od LGBT. 30% naszego kraju jest już objęte takimi strefami. Nagle budzi się jakiś niedźwiedź ze snu zimowego i mówi takie rzeczy [PAD o Polsce dla każdego – przyp. red.]. Nikt w to nie uwierzy.
- zapewniał Robert Biedroń w rozmowie z Moniką Olejnik.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVN24, 300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts