Obaj przestępcy posługiwali się fałszywymi paszportami. Zostali deportowani do Polski i trafili do aresztów.

42-letni Michał W. z Ostrołęki był poszukiwany od 2003 roku, w związku gwałtem ze szczególnym okrucieństwem oraz z pobiciem. Mężczyzna ukrywał się w różnych europejskich krajach.

Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób ustalili, że 42-latek przebywa na terenie Belgii, gdzie założył rodzinę i zajmuje się handlem samochodami. Przestępcę udało się zatrzymać dzięki współpracy z policjantami z belgijskiego Evere niedaleko Brukseli.

Drugi zatrzymany to 42-letni Cezary B. z Radomia, który był poszukiwany od siedmiu lat. Mężczyzna działał w zorganizowanej grupie przestępczej, która kradła na terenie Wielkiej Brytanii oraz innych państw europejskich ciągniki rolnicze i maszyny budowlane, które następnie sprzedawane były na terenie Polski.

Policjanci ustalili, że 42-latek, który kilka lat temu uciekł przed wymiarem sprawiedliwości do Anglii, posługiwał się sfałszowanymi dokumentami. Mężczyznę zatrzymano w Serbii, gdzie się osiedlił się na stałe, złożył rodzinę i firmę handlującą przez internet kradzionymi maszynami rolniczymi. Polaka zatrzymali miejscowi policjanci.