Pomaska i Adamowicz atakują Muzeum II Wojny Światowej. Politykom PO nie podobają się... polskie flagi

Udostępnij

Jak dowiedział się portal niezalezna.pl dziś w samo południe Agnieszka Pomaska z PO razem z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem oraz miejskimi radnymi z Platformy Obywatelskiej chcą zaprotestować przeciwko decyzji władz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Co tak rozwścieczyło polityków totalnej opozycji? Biało-czerwone flagi wywieszone na masztach przed gmachem muzeum.

Przed budynkiem muzeum znajduje się pięć masztów na których wywieszone są flagi. Wcześniej była tam flaga muzeum, obok niej flaga UE, w środku biało-czerwona flaga Polski, następnie flaga Urzędu Miasta Gdańska i znów flaga muzeum.

Sytuacja zmieniła się, gdy nowy dyrektor placówki zdecydował o wywieszeniu przed budynkiem wyłącznie biało-czerwonych flag. Polskie flagi przed gmachem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku najwyraźniej nie spodobały się politykom Platformy Obywatelskiej.

Agnieszka Pomaska z PO wywieszenie polskich flag zamierza oprotestować.

- Gdzie się podziały flagi Gdańska i Unii Europejskiej? To maszty przed Muzeum II Wojny Światowej. Jeszcze niedawno obok polskich flag powiewała tu flaga Gdańska i Unii Europejskiej. Czy Dyrektor Muzeum i kandydat na kandydata PiS na Prezydenta Gdańska wstydzi się Gdańska? Czy może nie wie, jak Gdańszczanie byli dumni z tego Muzeum i jak bardzo sami angażowali się w powstanie Muzeum?  - napisała na facebooku Pomaska.

To jeszcze nie koniec. Pomaska zapowiada, że wraz z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem oraz miejskimi radnymi PO o godzinie 12:00 będzie brać udział w „symbolicznym wciągnięciu flagi Gdańska na maszt”.
 
 
 

O przebiegu całej akcji polityków PO będziemy jeszcze dziś informować na łamach portalu niezalezna.pl.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Tagi
Wczytuję komentarze...

     

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts