W Berlinie powstał... islamski plac zabaw. Są podobizny brodatych muzułmanów, meczet i minarety

/ laterjay; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Inicjatywa budowy islamskiego placu zabaw wywołała sporo kontrowersji. W trakcie oficjalnego otwarcia pierwszego tego typu obiektu w Berlinie przekonywano, że „muzułmańskie dzieci będą mogły poczuć się jak u siebie”. Czym różni się islamski plac zabaw, od innych? W zasadzie wszystkim.

Jak informuje serwis swiato-podglad.pl Niemcy prześcigają się ostatnio w realizacji pomysłów opartych o modę na multi-kulti. Tym razem jednak poszli znacznie dalej. W Berlinie otworzono pierwszy islamski plac zabaw.

Zamiast domku na drzewie czy klasycznego zamku jest tam kolorowy meczet z żółtym półksiężycem otoczony czterema minaretami.

Plac zabaw powstał na jednym z  berlińskich osiedli.

- Charakterystyczne dla placu są plastikowe palmy, zdobienia w postaci brodatych muzułmanów oraz centralna część miejsca zabaw, którą zajmuje zwieńczony żółtym półksiężycem kolorowy meczet. Wokół świątyni znajdują się cztery minarety. Całość uzupełniają kładki i przeszkody spotykane na innych placach zabaw – relacjonuje serwis swiato-podglad.pl.

 W internecie rozgorzał spór. Zwolennicy placu zabaw przekonują, że „muzułmańskie dzieci będą się tam mogły poczuć jak u siebie”, natomiast przeciwnicy zwracają uwagę, że gdyby zamiast meczetu na placu zabaw znalazła się na przykład miniatura katolickiej katedry, wówczas krzyk podniosłyby wszystkie lewackie środowiska.

 
 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, swiato-podglad.pl, easybranches

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tak się zdenerwował, że odreagowywał... na drzwiach

zdjęcie ilustracyjne / lubelska.policja.gov.pl

  

Policjanci zatrzymali 21-latka, który uszkodził elewację budynku świetlicy na terenie gminy Zamość. Straty oszacowano wstępnie na kwotę prawie 2 tys. zł. Sprawca tłumaczył policjantom, że był nietrzeźwy i zdenerwowany i w ten sposób chciał wyładować swoją złość.

Sołtys wsi, w której doszło do incydentu poinformował, że do uszkodzenia doszło w nocy, a sprawca poza elewacją uszkodził także drzwi wejściowe oraz obudowę instalacji odgromowej.
 
Przedstawiciel właściciela uszkodzonego budynku, wartość poniesionych strat wycenił wstępnie na kwotę prawie 2 tys. zł.
 
Policjanci pracujący nad sprawą jeszcze w poniedziałek zatrzymali 21-letniego mieszkańca gm. Zamość, podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
- informuje policja.
 
Jak się dowiedzieliśmy, usłyszał już zarzuty uszkodzenia elementów budynku świetlicy należącej do Gminy Zamość. Tłumaczył, że był nietrzeźwy i zdenerwowany, a swoją złość postanowił wyładował na budynku świetlicy. Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl