Minister Ziobro o kandydacie PiS na prezydenta Warszawy

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro / twitter.com/MS_GOV_PL

  

– Mamy czas; chodzi o to, by wybrać człowieka, który najlepiej będzie realizować zadania wobec mieszkańców Warszawy i sprawi, że miasto będzie się rozwijało, by nie było też ogromnej sfery krzywd i nieprawidłowości – mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro pytany o kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta stolicy.

Szef resortu sprawiedliwości pytany w TVP o kandydata PO na prezydenta Warszawy – Rafała Trzaskowskiego – powiedział, że nie słyszał, żeby domagał się on odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz w związku z reprywatyzacją kamienic. 

To znaczy, że bierze pełną odpowiedzialność polityczną i moralną za jej zaniechania i działania w tej sprawie 
– ocenił. 

Są to działania niektóre w negatywnym świetle stawiające całą Platformę Obywatelską 
– dodał minister.

Pytany o kandydaturę wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego w wyborach na prezydenta miasta ocenił, że jest on bardzo zdolnym politykiem, który znakomicie wykonuje swoją pracę w Ministerstwie Sprawiedliwości i bardzo skutecznie odbiera kamienice oszustom. 

Natomiast, kto będzie tym kandydatem, nie wiem 
– podkreślił. Zaznaczył, że nie wie, czy on sam chciałby kandydować.

Minister zauważył, że również doświadczonym politykiem jest marszałek senatu Stanisław Karczewski. – Jest marszałkiem senatu, również byłby świetnym kandydatem – ocenił.

Kto zostanie ostatecznym kandydatem, nie wiem. Mogę mówić tylko w samych superlatywach o ministrze Jakim 
– podkreślił. Nie chciał jednak oceniać jego szans w starciu z Trzaskowskim.

Zbigniew Ziobro zaznaczył, że nie wiadomo, czy kandydatem będzie Patryk Jaki, Stanisław Karczewski, czy inna osoba. 

Mamy czas. Chodzi o to, by wybrać człowieka, który najlepiej będzie mógł realizować zadania wobec mieszkańców Warszawy i sprawić, że to miasto będzie rozwijało się znakomicie, by nie było też ogromnej sfery krzywd i nieprawidłowości 
– dodał minister.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Cztery ofiary COVID-19 na Białorusi

/ geralt CC0

  

Cztery osoby zmarły na Białorusi na zapalenie płuc z powikłaniami, spowodowane przez koronawirusa – poinformował dziś prezydent Alaksandr Łukaszenka.

„W sumie cztery osoby zmarły z powodu powikłań, wywołanych przez koronawirusa. W tym czwartym przypadku sprawdzamy jeszcze, czy (na pewno) był to koronawirus” – powiedział Łukaszenka w wywiadzie dla telewizji Mir, przytoczonym przez gazetę „Zwiazda”.

Prezydent Białorusi oznajmił, że jest informowany o każdym przypadku śmiertelnym. Oświadczył również, że „śmierci człowieka nie da się ukryć, bo krewni dostają akt zgonu”.

Łukaszenka zapowiedział, że przekaże mediom statystykę dotyczącą zgonów spowodowanych przez nowego wirusa. „Przygotuję pełną informację. My absolutnie niczego nie ukrywamy” – oświadczył.

Wcześniej media niezależne informowały, że w przypadku jednej z ofiar Covid-19 w akcie zgonu nie wskazano go jako przyczyny śmierci. Według dziennikarzy takie sytuacje mogą się powtarzać, ponieważ władze są zainteresowane tym, by statystyki przypadków śmiertelnych były jak najniższe.

Wieczorem ministerstwo zdrowia Białorusi potwierdziło śmierć czterech osób zakażonych koronawirusem. Podało również, że liczba potwierdzonych przypadków zakażenia na Białorusi wzrosła do 304. „W szpitalach odbywają leczenie 254 zakażone osoby, 46 osób uznano za wyleczone” – poinformował w komunikacie resort zdrowia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts