Jutro szef sejmowej komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz spotka się wiceszefem Kancelarii Prezydenta Pawłem Muchą ws. prezydenckich projektów ustaw o KRS i SN. Obaj spotkali się już wcześniej w tej sprawie – we wtorek.

Po czterech spotkaniach prezydenta Andrzej Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, rozmowy o prezydenckich projektach zeszły na „poziom ekspercki”. Ostatnia rozmowa, do której doszło 20 października, dotyczyła poprawek zaproponowanych przez PiS do prezydenckich projektów ustaw o SN i KRS. Prezydent, który ma zastrzeżenia do części z nich, przekazał wówczas liderowi Prawa i Sprawiedliwości na piśmie swoje uwagi.

Minister Dera pytany w RMF, czy nie będzie więcej spotkań prezydenta Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyński, wyraził przekonanie, że „być może” dojdzie jeszcze do jeszcze jednego ostatniego spotkania.

Być może będzie jeszcze ostateczne spotkanie; ostatnie – może tak to nazwijmy – w tej kwestii 
– powiedział. – Myślę, że nie można tego wykluczyć, jak szczegóły zostaną w detalach uzgodnione, to będzie to zatwierdzające, ostatnie spotkanie –  dodał minister.

Jak mówił Dera, ostatnim spotkaniem prezydenta Dudy z szefem PiS w kwestii sądownictwa było spotkanie w Belwederze. Dopytywany, czy od tego czasu – czyli od 20 października – nie doszło do żadnego dodatkowego spotkania, minister odpowiedział, że „nic mu o tym nie wiadomo”. Na uwagę dziennikarza, że nie oznacza to, że spotkanie się nie odbyło, Dera podkreślił, że „nic mu o tym nie wiadomo”.