„Samochód terrorysta”?! Tak niektóre media manipulują informacjami o zamachu w USA

Nowojorska policja zakwalifikowała wczorajszy atak na Manhattanie jako akt terroru. 29-letni mężczyzna, Sajfullo Saipow z Uzbekistanu wjechał wynajętą furgonetką na ścieżkę rowerową, zabijając co najmniej 8 osób. Wymachiwał atrapą broni palnej krzycząc: „Allahu akbar”. Jednak dla niektórych mediów atakującym był... samochód. Prymitywna manipulacja, aby ataku nie kojarzono z mordem powiązanym z islamem.

Sajfullo Saipow wjechał na ścieżkę rowerową zabijając co najmniej 8 osób
twitter.com/CBSNews

We wtorek doszło do ataku terrorystycznego. Sprawca Sajfullo Saipow miał przybyć do USA w 2010 r. i osiedlić się na Florydzie.

W Nowym Jorku przejechał po ścieżce taranując rowerzystów i pieszych. Co najmniej 8 osób zginęło a 11 zostało rannych. Po zderzeniu ze szkolnym autobusem wysiadł z furgonetki i wymachiwał - jak się później okazało - atrapą broni palnej krzycząc: „Allahu akbar” (Allah jest wielki).

Na miejsce przybyli policjanci. Otworzyli ogień do zamachowca. Mężczyzna został postrzelony w brzuch i przewieziony do pobliskiego szpitala.

CZYTAJ WIĘCEJ: USA: Policja uznaje atak na Manhattanie za akt terroru

Funkcjonariusze organów ścigania zidentyfikowali go jako Sajfullo Saipowa z Uzbekistanu. Niektóre media za wszelką cenę usiłują informować o tej sprawie tak, by nie kojarzono tego z islamskim terroryzmem.

Według części portali internetowych sprawcą ataku terrorystycznego był… samochód.

Internauci patrząc na newsy o „samochodzie terroryście” kpią z autorów.

Przypomniano, że to nie pierwszy raz, gdy jako atakującego przedstawia się pojazd.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#USA #manhattan #Nowy Jork #zamach #atak #terroryzm #media #dezinformacja #Sajfullo Saipow #Uzbekistan

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo