Kim jest sprawca ataku w Nowym Jorku? Ma 29 lat i jechał wynajętym samochodem. WIDEO

/ Twitter.com print screen

  

W związku z atakiem w Nowym Jorku, w całym mieście podniesiono środki ostrożności. To pierwszy zamach terrorystyczny, który miał miejsce w Nowym Jorku po ataku na World Trade Center 11 września 2001 roku. Z najnowszych informacji wynika, że policja nie przekazuje danych dotyczących tożsamości sprawcy, ponieważ sprawa ma charakter rozwojowy i nie można wykluczyć kolejnych zatrzymań.

Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że sprawcą ataku w centrum Nowego Jorku jest imigrant z jednego z krajów byłego ZSRS - najprawdopodobniej z Uzbekistanu, który w USA przebywa od 2010 roku.

Choć tych informacji nie potwierdza na tym etapie policja, wiadomo już, że sprawcą ataku zaklasyfikowanego jako akt terroru jest 29-latek, który poruszał się wynajętym wcześniej samochodem. Z relacji świadków wynika, że sprawca krzyczał „Allahu Akbar”.

 

CBS News podaje, że sprawca to 29-letni Sajfullo Saipow.  Choć tożsamości sprawcy oficjalnie nie potwierdza policja, zdjęcie udostępnione przez CBS News publikuje już większość amerykańskich mediów w tym m.in. „New York Times”.
 

 

Wiadomo także, że Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego ściśle monitorując sytuację i współpracując z federalnymi, państwowymi i lokalnymi służbami w sprawie ataku do którego doszło w Nowym Jorku.

W internecie pojawiły się również nagrania sprawcy. Widać na nich mężczyznę, który po wyjściu z samochodu, próbuje uciekać przed policją.

Na jednym z nagrań widać również atrapy broni, które znaleziono przy napastniku.

Policja informuje, że ok godziny 15:05 czasu lokalnego, 29-latek poruszający się wynajętą furgonetką zjechał z drogi i zaczął taranować rowerzystów oraz pieszych w centrum Nowego Jorku. W wyniku ataku zginęło osiem osób, a co najmniej 11 osób zostało poważnie rannych. Sprawca zatrzymał się dopiero, gdy jego pojazd uderzył w autobus szkolny. Wówczas 29-latek wybiegł z samochodu i trzymając w dłoniach atrapy pistoletów zaczął uciekać. Sprawca został postrzelony w brzuch przez umundurowanego funkcjonariusza nowojorskiej policji. Został zatrzymany i przewieziony do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia i sprawdza, czy sprawca był powiązany z siatką terroystyczną.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Jest reakcja prezydenta USA na atak w Nowym Jorku. Donald Trump nie przebiera w słowach

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brudne ręce warszawskiego ratusza? Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. osadów z "Czajki"

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W poniedziałek złożę zawiadomienie do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez warszawski ratusz - powiedział Ireneusz Stachowiak z Solidarnej Polski. Dodał, że odnalazł w gm. Jeziora Wielkie doły, do których - jego zdaniem - mogą być przywożone osady z oczyszczalni ścieków "Czajka". - Pewne jest to, że takie odpady - poszlamowe, są wywożone i zakopywane na terenie tej gminy - stwierdził.

Stachowiak, który jest prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu i liderem Solidarnej Polski w regionie kujawsko-pomorskim powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że "TVP Info podało, że odpady z Czajki były wywożone m.in. do jednej z gmin w województwie kujawsko-pomorskim, czyli Jezior Wielkich".

Ja ustaliłem na miejscu m.in. po rozmowie z wójtem, że tam jest "firma krzak", która wywozi różne odpady m.in. osadowe. One są w miejscowości Wójcin zakopywane w dołach. Gmina nie może poradzić sobie z tą firmą, która prowadzi ten proceder w sposób nielegalny 

- dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/288992-scieki-trafialy-do-wisly-ciezarowki-wywoza-odpady-poza-warszawe-a-trzaskowski-ucieka-wideo]

Zaznaczył, że w gminie Jeziora Wielkie (Kujawsko-pomorskie) nie ma składowiska odpadów ani możliwości ich przeróbki, a jest firma, która "w sposób nielegalny je zagospodarowuje".

Oczywiście kartki na osadach w tej gminie nie ma, ale prawdopodobieństwo tego, że są to osady z "Czajki" jest bardzo duże. Pewne jest to, że takie odpady - poszlamowe, są wywożone i zakopywane na terenie tej gminy

- stwierdził Stachowiak.

Podkreślił, że w jego ocenie nie ma wątpliwości odnośnie popełniania przez kogoś przestępstwa.

"Jeżeli informacja z TVP Info o wywożeniu odpadów z Czajki do tej gminy jest pewna, a ja ją tak traktuję, to zlokalizowaliśmy dokładne miejsce - nie składowisko, ale doły, do których trafiają odpady. Ten szlam jest zakopywany w ziemi"

- powiedział PAP.

[polecam:https://niezalezna.pl/289030-czyn-zagrozony-kara-pozbawienia-wolnosci-do-10-lat-jest-sledztwo-ws-czajki]

Stachowiak, który kandyduje do Sejmu z 8. miejsca na liście PiS w okręgu bydgoskim (nr 4) zapowiedział, że w poniedziałek złoży do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez warszawski ratusz.

[polecam:https://niezalezna.pl/289007-wladze-warszawy-nie-poinformowaly-kancelarii-prezydenta-o-awarii-spalarni-w-czajce]

"To miasto stołeczne Warszawa informuje, że odpady z Czajki są utylizowane w sposób prawidłowy. To ratusz wynajął firmy do tego celu, a one najprawdopodobniej zakupują osady w dołach" - wskazał Stachowiak.


Warszawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informowało w czwartek, że na przełomie listopada i grudnia ub.r. z eksploatacji została wyłączona Stacja Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych (STUOŚ), co było związane z uszkodzeniem jednego z urządzeń spalarni. Przedsiębiorstwo zaznaczyło jednocześnie, że zdarzenie to nie stanowi zagrożenia dla ludzi i środowiska, a wyłączenie Stacji nie ma wpływu na sprawne funkcjonowanie oczyszczalni ścieków "Czajka".

Od tego czasu z oczyszczalni wywożone są odpady pościekowe. Jak informowało MPWiK, miesięczny koszt ich wywozu to 1,7 mln zł (wyliczony na podstawie kosztów wywozu od 01.01.2019 r. do 31.08.2019 r.), ale w tym samym okresie spółka nie poniosła miesięcznych kosztów, czyli około 0,8 mln zł, które ponosi, jeśli działa spalarnia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl