Wielki talent zostaje w Legii

/ Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Sebastian Szymański podpisał nowy kontrakt z Legią. Uważany za wielki talent osiemnastolatek związał się ze stołecznymi do 2022 roku. To duży sukces pionu sportowego klubu.

Dotychczasowa umowa Szymańskiego wygasała w czerwcu 2019 i wiele wskazywało na to, że Legia nie zdoła jej odnowić. Szymański znajduje się w orbicie zainteresowań takich klubów jak Liverpool czy Manchester City. Negocjacje z Legią trwały od lata i początkowo strony były dalekie od porozumienia. Władzom Legii udało się jednak przekonać zawodnika, że karierę powinien rozwijać właśnie w Warszawie.

- Jestem szczęśliwy i przede wszystkim dumny, że podpisałem z Legią kontrakt na tak długi okres. Świadczy to o tym, jakim klub darzy mnie zaufaniem, za co dziękuję i za co obiecuję się odwdzięczyć. Dla mnie osobiście to jeszcze większa motywacja do ciężkiej pracy, bo wiem, że bez niej nie można odnosić sukcesów – mówi piłkarz.

18-latek powoli pnie się w klubowej hierarchii. Do Legii trafił w sezonie 2012/13 z TOP 54 Biała Podlaska, grał w akademii, a w lipcu 2016 zadebiutował w pierwszym zespole. W obecnym sezonie wystąpił w 13 spotkaniach Wojskowych. Od czasu kiedy stery w Legii objął Romeo Jozak "Szymi" tylko raz zagrał w meczu Ekstraklasy - kwadrans w spotkaniu z Jagiellonią - za to w Pucharze Polski dwukrotnie grał od pierwszej do ostatniej minuty. Jozak nie ukrywa, że widzi w Szymańskim wyjątkowe możliwości.

- Miałem przywilej pracować z wieloma utalentowanymi chorwackimi zawodnikami, którzy opuszczając akademię, robili kariery w dorosłym futbolu. I jeśli porównam Sebastiana do zawodników w jego wieku, to on znajduje się w tej najbardziej wyjątkowej grupie. Nie tylko jeśli chodzi o umiejętności, ale i o osobowość. Dostrzegam u niego wszystkie elementy, które składają się na tak zwany talent. Technika, szybkość, gra lewą nogą, boiskowa inteligencja, to tylko niektóre z nich. Sebastian daje wspaniały sygnał wszystkim młodym piłkarzom w naszym klubie. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie kluczowym zawodnikiem pierwszego zespołu Legii i reprezentacji Polski. Tego od niego oczekuję - mówi chorwacki trener.

- Jeśli Szymański będzie cierpliwy, to dzięki ciężkiej pracy ma szansę stać się jednym z filarów pierwszego zespołu. Ten kontrakt udowadnia, że bardzo na niego liczymy i wierzymy, że będzie ważną częścią przyszłości tego klubu - podsumowuje w rozmowie z legia.com dyrektor techniczny Legii Ivan Kepcija.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie - dodatek mazowiecki
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie pomogły protesty prawicy i środowisk katolickich. Wrocław stawia na in vitro!

Jacek Sutryk / Ignac Glowacki/Gazeta Polska

  

Wrocławscy radni przyjęli dziś uchwałę dotyczącą wprowadzenia dofinansowania z budżetu miasta programu leczenia niepłodności metodą in vitro. Roczny budżet na ten cel to 2,1 mln zł. Nie pomogły protesty radnych prawicy oraz środowisk katolickich.

Za przyjęciem uchwały głosowało 21 radnych, przeciw było ośmiu, a siedmiu wstrzymało się od głosu.

Projekt uchwały ws. finansowania przez miasto programu leczenia niepłodności metodą in vitro zgłosili radni Nowoczesnej. Inicjatywę poparł prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

- Wspierałem to rozwiązanie w kampanii wyborczej, wspieram i teraz. Jestem za życiem i tu postawię kropkę

- powiedział prezydent podczas debaty w radzie miejskiej.

Według uchwał o dofinansowanie będą mogły starać się pary płacące podatki we Wrocławiu, nie muszą to być małżeństwa. Razik-Trziszka mówiła, że według resortu zdrowia procedura in vitro kosztuje średnio ponad 7,5 tys. zł.

- Nasz program zakłada dofinansowanie do 5 tys. zł, co daje nam możliwość zabezpieczenia tej kwoty dla 420 par rocznie

- powiedziała. W tym roku program ma kosztować miasto 2,1 mln zł. Operator programu ma być wybrany przez Miasto Wrocław w konkursie.

Projekt uchwały krytykowali radni PiS. Wskazywali na uchybienia prawne oraz kwestie społeczne i etyczne. Swój sprzeciw do projektu uchwały wyraziła również Akcja Katolicka Archidiecezji Wrocławskiej.

Wrocławski program in vitro był głosowany po raz drugi. W 2017 r. Rada Miasta Wrocławia odrzuciła projekt uchwały w tej sprawie. Tym razem niektórym radnym zabrakło odwagi żeby być przeciw... A szkoda![polecam:https://niezalezna.pl/245420-wroclaw-nowoczesna-uparla-sie-na-in-vitro]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl