Kluczowy wątek niemiecki

  

Kluczem do zagadki Amber Gold wydaje się wątek niemiecki. To za Odrą może się znajdować odpowiedź na pytanie, kto faktycznie stał za Marcinem i Katarzyną P., założycielami największej w Polsce piramidy finansowej.

To do Niemiec trafiały spore kwoty pieniędzy pochodzących od oszukanych klientów Amber Gold. Ślad niemiecki jest tym bardziej intrygujący, że to właśnie tam zarejestrowało swoje spółki wiele osób powiązanych ze służbami specjalnymi i półświatkiem, szczególnie tym trójmiejskim, jak też trzęsącym Mazurami i Podlasiem. Zresztą na przełomie lat 80. i 90. trójmiejscy gangsterzy zarabiali krocie nie tylko na kradzionych w Niemczech samochodach. Ruch na szlaku wątpliwych, często przestępczych interesów na linii Berlin–Gdańsk był bardzo ożywiony. Być może to wszystko to przypadek, ale nasze organa ścigania powinny sprawdzić, czy na pewno.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts