Orkan Grzegorz: tysiące interwencji

/ ‏@MSWiA_GOV_PL \ Twitter.com

  

9,5 tys. razy interweniowali strażacy w całym kraju w związku z usuwaniem skutków orkanu Grzegorz - poinformował dziś wieczorem minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Mogę powiedzieć, że było 9,5 tys. interwencji, już teraz jak rozmawiamy. Z reguły w ciągu doby jest do 1 tys. interwencji, a więc to pokazuje skalę zdarzeń, z jakimi strażacy musieli sobie poradzić i poradzili sobie jak zawsze wzorowo

- powiedział w TVP Info Błaszczak.

Poinformował, że w działaniach związanych z orkanem Grzegorz brało udział 50 tys. strażaków zawodowych, strażaków ochotników, którzy usuwali skutki wichury na terenie siedmiu województw.

Sytuacja jest wciąż trudna w woj. warmińsko-mazurskim, a dokładnie w Elblągu i powiecie elbląskim. Służby są w gotowości i liczymy na to, że w godzinach nocnych te złe warunki ustaną (...). Jest uruchomione wojsko, gdyby doszło do sytuacji, w której należałoby skorzystać z pomocy wojska

- dodał minister.

W wyniku wichury, która przeszła w weekend nad Polską, dwie osoby zginęły, 12 zostało rannych, w tym 5 strażaków. Dziś rano bez prądu było 26 tys. odbiorców. Wichura uszkodziła dachy na 933 budynkach.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalena.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Groźny pożar w zakładach zbrojeniowych, produkujących rakiety i pociski międzykontynentalne

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Arcadiuš/CC BY-SA 2.0

  

Na terenie zakładów budowy maszyn Krasmasz w Krasnojarsku, jednego z najważniejszych w Rosji zakładów przemysłu obronnego, wybuchł pożar - podały dzisiaj media. Państwowy koncern Roskosmos zapewnił, że ogień nie zagraża głównym budynkom i instalacjom.

Nie ma informacji o osobach poszkodowanych w wyniku pożaru. Ogień objął powierzchnię 5 tys. metrów kwadratowych. W pięciostopniowej skali określającej stopień trudności pożaru nadano mu stopień czwarty.

Według mediów w płonącym obiekcie zawalił się dach. Przedstawiciel Roskosmosu powiedział, że pożar objął właśnie dach jednego z obiektów - budynku magazynowego. Główne budynki i instalacje zakładów nie są zagrożone - dodał przedstawiciel koncernu.

Krasmasz produkuje uzbrojenie i amunicję. Obecnie jego głównym programem jest opanowanie produkcji nowego ciężkiego pocisku międzykontynentalnego Sarmat, który jest na etapie prób. Krasmasz produkuje także rakiety balistyczne Siniewa i elementy bloków rakiet nośnych Zenit i Proton. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl