Najnowsza "Gazeta Polska" o tym, jak sądy niszczą najbardziej zasłużonych

Udostępnij

Wyjątkowo we wtorek ukaże się najnowszy numer tygodnika "Gazeta Polska", w którym Piotr Lisiewicz przedstawi, dlaczego konieczna jest rewolucja w polskim wymiarze sprawiedliwości, Magdalena Piejko przyjrzy się temu, co o współczesności mówi moda na literaturę dotyczącą śmierci, a Magdalena Złotnicka przypomni, jak w Platformie budowano legendę Hanny Gronkiewicz-Waltz.

W najnowszym numerze "Gazety Polskiej":

Piotr Lisiewicz "SĄD NISZCZY Wyszkowskiego"

OSTATECZNY DOWÓD NA TO, ŻE BEZ REWOLUCJI SIĘ NIE OBĘDZIE

Sąd nakazał Wyszkowskiemu zamieszczenie kłamliwego oświadczenia, sprzecznego z ustaleniami historyków z IPN, w tym z ekspertyzami grafologicznymi „prywatnego archiwum” Kiszczaka.

Gdy rozpadł się związek Dody z jej narzeczonym Emilem Haidarem, były ukochany zażądał w sądzie zwrotu wręczonych jej prezentów. Po rozprawie Doda ogłosiła, że wygrała– nie musi zwracać mu ubrań. Zaprzeczył temu Haidar i powiedział, że to on zwyciężył, bo Doda musi mu oddać pierścionek. Gdyby zostali oni potraktowani jak Krzysztof Wyszkowski, musieliby potem oboje zostać skazani za poniżenie byłego partnera poprzez ogłoszenie, że się z nim wygrało

- pisze Piotr Lisiewicz.

Piotr Nisztor "PIĘĆ ŹRÓDEŁ W ABW" 

Twórca Amber Gold doskonale wiedział o działaniach Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która – jak się okazało – doprowadziła do utraty istotnego materiału dowodowego w sprawie tej największej w Polsce piramidy finansowej. Nie zabezpieczyła nie tylko serwera z nagraniami rozmów z telefonów stacjonarnych pracowników Amber Gold, lecz także monitoringu z kamer przemysłowych w siedzibie spółki.

WYWIAD NUMERU: "Nasze argumenty NASZĄ TARCZĄ" - Z PROF. JANEM SZYSZKO, MINISTREM ŚRODOWISKA, ROZMAWIA JACEK LIZINIEWICZ

Inwentaryzacja roczna Puszczy Białowieskiej to ponad 5 milionów złotych i zatrudnionych 200 specjalistów od różnych gatunków zwierząt. Ze strony KE otrzymaliśmy opinię grupy czterech ekspertów, z których żaden nie był specjalistą w zakresie przyrody, a jeden z nich twierdził, że nie zna się na ekologii, ale na pewno puszcza jest nietknięta ręką człowieka

– mówi prof. Jan Szyszko.

Magdalena Piejko "DO ZOBACZENIA W NIEBIE!"

Milionowe nakłady książek opisujących doświadczenia śmierci klinicznej, bestsellerowe podręczniki uczące, jak umierać. Co o współczesności mówi nam swoista moda na literaturę dotyczącą tego tematu?

Magdalena Złotnicka "Tęcza, Wenecja nad Wisłą i reprywatyzacja"

- Jeszcze w 2012 r. krążyły plotki, że to ona może zastąpić Donalda Tuska na stanowisku szefa PO. Warszawa pod jej rządami stanowiła pokazowy przykład sukcesów Platformy. Dziś Hanna Gronkiewicz-Waltz kojarzona jest raczej z kuriozalną walką o tęczę na placu Zbawiciela, korkami na ulicach etc. A przede wszystkim – z aferą reprywatyzacyjną. Po świetlanej legendzie nie zostało ani śladu

- pisze o prezydent Warszawy Magdalena Złotnicka.

Ponadto w numerze inne teksty naszych publicystów oraz felietony Witolda Gadowskiego, Piotra Wielguckiego, Jacka Liziniewicza, Joanny Lichockiej, Tadeusza Płużańskiego, Dawida Wildsteina,  Roberta Tekieli, Wojciecha Muchy, Ryszarda Czarneckiego, Jerzego Targalskiego, Tomasza P. Terlikowskiego, Jana Pospieszalskiego, Tomasza Łysiaka oraz jedyny małżeński felieton w prasie Katarzyny Gójskiej i Michała Rachonia. 


Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts