Politycy PO dawali urzędniczce zatrzymanej w aferze reprywatyzacyjnej bajońskie nagrody? Sumy idą w dziesiątki tysięcy złotych

Marzena K. / ms.gov.pl

  

Jak ustalił "Super Express", Marzena K., była urzędniczka Ministerstwa Sprawiedliwości, jedna z głównych postaci w warszawskiej aferze reprywatyzacyjnej, otrzymywała w czasach rządów PO wielotysięczne nagrody od ministrów i wysokich urzędników państwowych. Łącznie, między 2007 a 2015 r. zebrała się całkiem ładna suma 73 tys. złotych.

Według ustaleń poczynionych przez "SE", w okresie pracy w resorcie sprawiedliwości w latach 2007-2015 Marzena K. otrzymała łącznie 73 tys. złotych nagród. Najcenniejsze nagrody - jak ustalił dziennik - przypadły urzędniczce za czasów Krzysztofa Kwiatkowskiego - o wartości ok. 29, 5 tys. złotych. Zbigniew Ćwiąkalski miał przyznać jej 18,5 tys, złotych nagrody, a Borys Budka - 3500 zł. Pracownica MS miała otrzymywać nagrody także od innych ministrów sprawiedliwości w czasach rzadów Platformy.

Marzena K., nazywana czasem królową reprywatyzacji, w październiku 2016 r. została zatrzymana przez CBA. Marzena K. była współwłaścicielką słynnej działki przy Chmielnej 70. Prywatnie to siostra Roberta N. – prawnika, który zreprywatyzował dla siebie i swoich klientów blisko 50 adresów w Warszawie. Na konto K. z tytułu odszkodowań reprywatyzacyjnych wpłynęło ponad 38 mln zł wypłaconych przez warszawski ratusz. 

Urzędniczka usłyszała wówczas zarzuty, a sąd zdecydował o pozostawieniu jej na wolności po uiszczeniu poręczeniu majątkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Marzena K. zgarnęła miliony z tytułu reprywatyzacji

Po raz kolejny służby ujęły K. kilkanaście dni temu. Wrocławska prokuratura postawiła jej kolejne zarzuty. Urzędniczka trafiła do aresztu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kolejne osoby zatrzymane w aferze reprywatyzacyjnej

CZYTAJ WIĘCEJ: Marzena K. domaga się odszkodowania

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: se.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojskowi planowali zamach stanu

flaga Wenezueli / pixabay.com/Clker-Free-Vector-Images

  

Władze Wenezueli poinformowały o aresztowaniu 27 wojskowych, podejrzanych o próbę zorganizowania zamachu stanu - poinformował Diosdado Cabello, przewodniczący Zgromadzenia Konstytucyjnego, organu lojalnego wobec prezydenta Nicolasa Maduro.

W północnym Caracas aresztowano 25 osób, dwóch żołnierzy zatrzymano w innym miejscu 

- powiedział dziennikarzom Cabello.

Wcześniej o aresztowaniu grupy wojskowych, którzy nawoływali do buntu, informowała Associated Press. Według tej agencji komunikat armii Wenezueli zdawał się potwierdzać doniesienia o rebelii w jednostce Gwardii Narodowej, która wywołała zamieszki w ubogiej dzielnicy Caracas, kilka kilometrów od pałacu prezydenckiego.

Według wojska o godzinie 2.50 czasu lokalnego (godz. 7.50 w Polsce) "mała grupa atakujących" z Boliwariańskiej Gwardii Narodowej ukradła "partię broni" na posterunku wojskowym w Petare w dzielnicy nędzy Caracas i uwięziła czterech żołnierzy.

Następnie grupa udała się do koszar w Cotiza, na północ od Caracas, gdzie nagrała film wideo, który rozpowszechniła na portalach społecznościowych. Na nagraniu buntownicy mówią, że nie uznają prezydenta Maduro i wzywają ludność do udzielenia im poparcia.

Siły policyjne i wojsko, rozmieszczone wokół koszar, użyły gazu łzawiącego wobec okolicznych mieszkańców, którzy przybiegli, by wesprzeć buntowników. Według mediów po aresztowaniu ci ostatni zostali przewiezieni do Fuerte Tiuna, głównego kompleksu wojskowego w kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl