Na Bałtyku rozpęta się sztorm

pixabay.com

  

​​​​​​​Już dziś na Bałtyku sztorm - 10 w skali Beauforta. Prędkość wiatru może przekroczyć 100 kilometrów na godzinę - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne.

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

-czytamy w komunikacie IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia przed silnym wiatrem oraz ostrzeżenia przed sztormem wzdłuż linii brzegowej.

Wiatr dość silny, nad morzem okresami bardzo silny do 55 km/h, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wiatr w porywach od 60 km/h na północnym wschodzie, do 100 km/h w zachodniej połowie kraju oraz nad morzem.

Wysoko w górach wiatr może osiągnąć nawet 130 km/h. W górach również zamiecie i zawieje śnieżne.

W całej Polsce zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu, na Pomorzu dodatkowo mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem. Miejscami możliwe burze.

- W górach i miejscami na terenach podgórskich opady śniegu. Na szczytach Karpat prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 25 cm - czytamy na stronie pogodynka.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: imgw.pl,pogodynka.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Znaleziono ciała dwóch nurków

Pigadia – stolica wyspy / By Juhani Komulainen, User Rafu on fi.wikipedia - Originally from fi.wikipedia; description page is (was) here, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1129768

  

- Ciała dwóch nurków znaleziono w podwodnej jaskini w pobliżu greckiej wyspy Karpatos - poinformowały władze. Obcokrajowcy - w wieku 65 i 30 lat - weszli do jaskini w sobotę.

Trzeci nurek, który wraz z nimi był w jaskini, zawrócił w związku z niedostateczną ilością tlenu. Po powrocie nie odnalazł swoich towarzyszy i poinformował o zdarzeniu służby.

Trwa operacja wydobycia ciał zmarłych nurków z jaskini

- poinformowała straż przybrzeżna.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl