Tak się bawi, tak się bawi... Donald Tusk. Król Europy chciał mieć na unijnym szczycie 4 tys. butelek szampana

Brytyjski eurodeputowany Jonathan Bullock jest zbulwersowany faktem, że Rada Europejska, której szefem jest Donald Tusk ogłosiła przetarg na 4 tysiące butelek szampana, na szczyt w Brukseli, podczas którego omawiano statusy państw członkowskich Unii Europejskiej. Bullock powiedział dosadnie, co o tym myśli, podczas sesji w Parlamencie Europejskim.

tvnewsroom.consilium.europa.eu

- Rada ogłosiła przetarg na 4000 butelek szampana. Być może w Wielkiej Brytanii możemy mieć w tym udział. Myślę, że nasz wkład wynosi około 500 butelek, by świętować Brexit

- grzmiał brytyjski polityk.

- Podczas gdy połowa Europy znajduje się w jakiejś formie kryzysu, i wymaga oszczędności, Wy zamawiacie 4 tys butelek szampana. Trzeba to powstrzymać. Parlament musi to zbadać - dodał wściekły polityk.

Bullock zarzucił również, że PE na czele z Donaldem Tuskiem nie przestrzega zasad transparentności.

Brytyjski polityk dodał, że Rada Europejska powinna podążać za przykładem innych europejskich agencji i instytucji co roku przechodzić kontrole.

- Każdego roku Parlament Europejski przegląda księgi wszystkich instytucji i agencji UE w celu ich zatwierdzenia, a co roku organy te przestrzegają tego procesu, z wyjątkiem Rady Europejskiej - mówił Bullock.

 

 Źródło: express.co.uk, niezalezna.pl

#Rada Europejska #Donald Tusk #Unia Europejska #Jonathan Bullock #szampan

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo