"Ideologia gender uderza w fundamenty życia społecznego"

/ Piotr Galant/Gazeta Polska

  

Ideologia gender atakuje fundamenty życia społecznego, rodzinę, małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny i wprowadza dezorienatację wśród dzieci i młodzieży - przekonywali uczestnicy IV Kongresu Życia i Rodziny, który obradował dziś w Warszawie.

Organizatorem kongresu jest Centrum Życia i Rodziny. Pod hasłem "Rewolucja kulturowa dzisiaj: społeczeństwo, szkoła, rodzina", uczestnicy rozmawiali o problemach związanych z tzw. ideologią gender i współczesną edukacją seksualną dzieci i młodzieży.

Prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Kwaśniak podkreślił, że "ideologia gender" stanowi zagrożenie dla cywilizacji chrześcijańskiej i filozofii klasycznej.

- To jest mutacja, która obecnie atakuje fundamenty funkcjonowania życia społecznego, atakuje rodzinę, atakuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, kwestionuje wszystkie pojęcia, które do niedawna wydawały nam się całkowicie oczywiste, spójne, logiczne, na których zbudowana jest nasza kultura i nasza cywilizacja - ocenił.

- W zamian za to ta ideologia proponuje całkowitą dowolność w postrzeganiu ról płciowych kobiet i mężczyzn, zaciera różnicę pomiędzy kobietami i mężczyznami, proponuje pewną ideę płci kulturowej w oderwaniu od płci biologicznej - powiedział Kwaśniak.

Jego zdaniem, takie zjawisko powoduje dezorientację związaną z tożsamością płciową, szczególnie wśród młodego pokolenia. Zaznaczył, że w Polsce ten problem nie jest tak powszechny jak w krajach Europy zachodniej, jednak zaczyna być coraz bardziej zauważalny.

- Na półkach w księgarniach można kupić książki, które w bardzo wulgarny sposób przedstawiają ludzką płciowość, one są polecane jako pomoce dydaktyczne dla studentów psychologii, którzy potem będą tę wiedzę przekazywać dalej podczas zajęć z dziećmi w szkołach - wskazywał Kwaśniak.

Jak przekonywała podczas kongresu socjolog Magdalena Czarnik, Europa Zachodnia jest "postchrześcijańska" i trwa w niej rewolucja seksualna.

- Demoralizacja zaszła tam już tak daleko, że skala perwersji jest niewyobrażalna. Przymiotnik "katolicki" już nic nie znaczy - podkreśliła.

Jak mówiła Czarnik, w szkołach m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Szwajcarii jest realizowany program edukacji seksualnej stworzony według standardów Światowej Organizacji Zdrowia, które przewidują "zachęcanie do przedwczesnej aktywności seksualnej, uczenie kwestionowania własnej płci i różnic biologicznych między kobietą i mężczyzną".

Eksperci obradujący na kongresie przekonywali, że toczy się "walka o rodzinę, o wartości najcenniejsze".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta

zdjęcie ilustracyjne / Bundesarchiv, Bild 183-T0709-148 / Peter Koard / CC-BY-SA

  

W wieku 82 lat zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta Sigmund Jaehn - poinformowała dziś wieczorem Niemiecka Agencja Kosmiczna (DLR).

Według DLR Jaehn zmarł w sobotę w swoim domu w Strausbergu w Brandenburgii.

Jaehn był pierwszym niemieckim uczestnikiem wyprawy kosmicznej. Wraz z sowieckim kosmonautą Walerijem Bykowskim Jaehn poleciał na pokładzie statku Sojuz 31 na stację orbitalną Salut 6 26 sierpnia 1978 roku. Kosmonauci spędzili tam siedem dni i 20 godzin - przypomina Deutsche Welle. Na Ziemię powrócili Sojuzem 29.

Jaehn był trzecim cudzoziemcem na statkach Sojuz. Wcześniej w tym samym roku w kosmos polecieli Vladimir Remek z Czechosłowacji i Polak Mirosław Hermaszewski.

- Wraz ze śmiercią Sigmunda Jaehna straciliśmy uznanego kosmonautę, uczonego i inżyniera

 - oświadczyła szefowa Niemieckiej Agencji Kosmicznej Pascale Ehrenfreund.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl