Adamek: Będę modlić się przed walką w Częstochowie

/ tomaszadamek.eu

  

– Częstochowa jest dla mnie szczególnym miejscem, kiedyś często podróżowałem po Polsce i jeśli byłem w pobliżu, to zawsze zajeżdżałem na Jasną Górę – powiedział były mistrz świata Tomasz Adamek, który 18 listopada będzie walczył na gali „Noc Wojowników” w Częstochowie. Jego rywal to mieszkający w Stanach Zjednoczonych Kameruńczyk Fred Kassi.

W czwartek Adamek uczestniczył pod Jasną Górą w konferencji prasowej. W przeszłości bywał w Częstochowie na pielgrzymkach, zresztą często podkreśla swą religijność. Za trzy tygodnie powalczy tutaj o swą przyszłość w kategorii ciężkiej, bowiem wciąż liczy – mimo 41 lat na „karku” (ur. 1 grudnia 1976 roku) – na ciekawe propozycje.

Żona jest przeciwna kolejnym walkom, denerwuje się, ale jeszcze trochę... Plan jest taki, że chciałbym wygrać z Fredem Kassi i jeszcze coś zrobić w wadze ciężkiej. Zewsząd słyszę, że jestem szczupły, szybki, sprawny. Nie wiem, czy mi słodzą, ale muszę przyznać, że czuję się bardzo dobrze. Mam serce do boksu i chcę je jeszcze pokazać
– stwierdził Adamek.

Były mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej ma na koncie 51 zwycięstw i 5 porażek. Przed występem w Częstochowie trenuje w Łomnicy, ale na stałe mieszka w USA, podobnie jak Kassi legitymujący się rekordem 18-6-1.

Częstochowa jest dla mnie szczególnym miejscem, kiedyś często podróżowałem po Polsce i jeśli byłem w pobliżu, to zawsze zajeżdżałem na Jasną Górę. Teraz przed walką też będę chodził się modlić
– dodał Tomasz Adamek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odnaleziono uprowadzonego 3-latka

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

W sobotę nocą, po całym dniu poszukiwań, odnaleźliśmy 3-letniego chłopca, którego ojciec zabrał z domu bez zgody matki. Mężczyźnie postawiono cztery zarzuty - podała nowodworska policja.

Chłopca i jego ojca odnaleźli policjanci ruchu drogowego na stacji benzynowej w Zakroczymiu. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany, ponieważ agresywnie stawiał opór wobec funkcjonariuszy. Pobrano mu również krew do badań, by sprawdzić, czy nie działał pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. 3-latka znaleziono całego i zdrowego. Po krótkiej konsultacji medycznej został przekazany matce.

Do uprowadzenia doszło w sobotę rano. 43-letnia matka chłopca wyszła z domu po kłótni z partnerem. Kiedy wróciła, odkryła, że mężczyzna odjechał zabierając ze sobą dziecko. Kobieta zgłosiła sprawę policji zaniepokojona brakiem możliwości nawiązania kontaktu z partnerem. Funkcjonariusze przez cały dzień prowadzili intensywne czynności, aby jak najszybciej odnaleźć dziecko.

33-letniemu ojcu postawiono cztery zarzuty: znęcania się psychicznego i fizycznego, uprowadzenia rodzicielskiego oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Śledczy przekazali sprawę do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl