Wyłudzali miliony z funduszy UE

Funkcjonariusze ABW zatrzymali trzy osoby w sprawie oszustwa związanego z dotacjami unijnymi udzielanymi przez Polską Agencję Rozwoju Przemysłu. Chodzi o śledztwo w sprawie podejrzenia oszustwa na szkodę PARP w związku z udzieloną przez ten podmiot dotacją pochodzącą ze środków UE.

abw.gov.pl

Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, w trakcie śledztwa ustalono, że podmioty ulokowane na terenie województwa łódzkiego oraz Czech, poprzez szereg wzajemnych transakcji mających wykazywać zdolność finansową do realizacji dotowanego projektu oraz przedkładając poświadczające nieprawdę dokumenty w postaci m.in. faktur zakupu urządzeń, doprowadziły do przyznania im dotacji ze środków UE w wysokości ponad 23 mln złotych oraz wypłacenia co najmniej 10 mln złotych z tej kwoty na wybudowanie nowoczesnej fabryki.

- Zatrzymani to: prezes czeskiej spółki, która dostarczyła nierzetelne faktury przedłożone PARP, reprezentant firmy, która uzyskała dotację oraz osoba, która kierowała całym przedsięwzięciem. Wobec dwóch podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – wyjaśnia Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Sprawa ma charakter rozwojowy.
 

 

Źródło: niezalezna.pl

#ABW #PARP #fundusze unijne #Unia Europejska #pieniądze

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo