Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła 25 października w Studiu Muzycznym PR im. Agnieszki Osieckiej. Steve Nash & Turntable Orchestra  zostali uhonorowani Mateuszem w kategorii Debiut za "brawurowe połączenie na płycie "Out Of Fade" różnych stylistyk muzycznych, za nowoczesne wykorzystanie w muzyce rozrywkowej klasycznych brzmień orkiestry symfonicznej oraz za uczynienie z gramofonu niezależnego elementu zespołowego instrumentarium".

W kategorii Muzyka Rozrywkowa- Wydarzenie statuetkę odebrał Krzysztof Zalewski za "ujawnienie światu swoich ogromnych możliwości artystycznych na płycie "Złoto" i błyskawiczne wskoczenie na najwyższą półkę". Natomiast w pokrewnej kategorii - Muzyka Rozrywkowa - Całokształt, nagrodzony został zespół Voo Voo. "Za udowodnienie, że całokształt może być kolejnym wspaniałym początkiem i że tydzień zaczyna się w środę" - uzasadniło swój wybór jury.

Mateusz w kategorii Muzyka Jazzowa - Debiut trafił do Kuby Więcka <<za wyjątkowy kunszt kompozytorski i talent wykonawczy, który artysta objawił w pełni na płycie "Another Raindrop">>, a za Wydarzenie Roku w Muzyce Jazzowej została uznana grupa Electric Acoustic Beat Sessions – "za kreatywne i nowoczesne ujęcie w autorskie ramy ponadczasowej muzyki Krzysztofa Komedy". Za Całokształt pracy twórczej w kategorii Muzyka Jazzowa został nagrodzony Henryk Miśkiewicz:

Za 40 lat mistrzowskiego grania jazzu w Polsce, za przepiękne finezyjne solówki, za niepowtarzalny delikatny klimat ballad i jedyne w swoim rodzaju brzmienie saksofonu.

- orzekło jury plebiscytu.

Ponadto kapituła przyznała – po raz drugi w historii (poprzednio był to Czesław Niemen w 1999 roku) – tzw. SUPERMATEUSZA, którym uhonorowana została Kora Jackowska. Wokalistka grupy Maanam doceniona została za: "wywrócenie polskiego rocka do góry nogami, odwagę, bezkompromisowość i hart ducha". Podczas uroczystego wieczoru na scenie zaprezentowali się laureaci nagród. Galę poprowadzili Agnieszka Szydłowska i Piotr Metz.